چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

بیماری ماهی قرمز

1 سال پیش
 

بیماری ماهی ها

هرگز تلاش نکنید ماهی تان را دردست بگیرید زیرا باعث از بین رفتن لایه ی سر روی پوست ماهی میشود که باعث سلامتی ماهی تان می شود.

 یبوست: شامل نشانه هایی است که ماهی شما به یک طرف و رو به بالا شنامیکند، یا باله های آن کبود رنگ است.درمان اضافه کردن مقداری سبزیجات به رژِم غذایی ماهی تان است.مثل یک ضد یبوست عمل میکند.گیاهان زنده هم به حل این مشکل کمک میکند. 

کیسه های هوایی: مشکلاتی مانند یک ناتوانی درعمود ماندن.ماهی ممکن است به سمت روبه پایین شود یا کاملا برعکس شود. این مشکل را با یبوست اشتباه نگیریداما ماهی تان را باهمان روش های بالا درمان کنیدزیرا کمک می کندمشکلات کمتر شود وروی کیسه های هوایی نتیجه بدهد. هیج راه درمانی برای کیسه های هوایی ژنتیکی وجودندارد برای اطلاعات بیشترمی توانید بیماری های کیسه هوایی lychtyopthirius مطالعه کنید. نشانه هایی که شامل لکه های سفید روی بدن و بال و گاهی باعث حرکات شدید دستگاه تنفس می شود.این مشکل را با  تمیز کردن تنگ (انگل هایی که در تنگ رشده کرده است) و حیوان خانگی تان را برای درمان بیماری ببرید. اگرچه،آنها می تواند برای ماهیتان سخت باشد، سه قاشق چایی خوری نمک برای یک گالن آب به آن اضافه کنید.

مسمومیت آمونیاک: نشانه هایی مانند لکه های سیاه روی بال ها به خصوص روی بالای باله ها دارد.اولین کار اینست که آب ماهی را عوض کنید.شما می توانند دارویی اضافه کنید که به درمان پوشش لغزنده کمک میکند. بعد ازآن،یک آمونیاک سنج تهیه کنید تا به شماکمک کند تشخیص بدهید چه زمانی آب تنگ را عوض کنید. اغلب برای تنگ ها شما احتیاج دارید که آب آن را هفته ایی چند بارعوض کنید.

 

 

حقایق کوتاه

43 سال رکورد طولانی ترین مدت زندگی برای یک ماهی است.

بلندترین طول یک ماهی 23 اینچ است.

ماهی نمی توانند چشم هایشان راببندند.

آنها درحقیقت می خواند اما خوابیدن آنها بامامتفاوت است.

ماهی ها حافظه ی 3 ثانیه ایی ندارند،حافظه ی آنها حدود سه ماه است.

شمامی توانید به یک ماهی آموزش دهید تارنگ هاو اشکال را حفظ کنند.

 

چارپا

 

خواندن مطالب کامل درباره  ماهی قرمز

 بازدید از بازار ماهی زینتی ایران

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterestویژه های آگهی ها


مطالب پر بازدید