صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

فدراسیون جهانی سگ FCI اف سی آی و IKC آی کی سی

5 سال پیش
معرفی فدراسیون جهانی سگ و برخی از سازمان های سگ در دنیا

 

 

FCI

اف سی آی فدراسیون جهانی امور سگ است . این فدراسیون سگ در ماه می سال 1911 با هدف ارتقاء و حمایت از سگ های اصیل و کاری تشکیل شده و کشورهای: آلمان ، استرالیا ، فرانسه ، هلند و بلژیک بنیانگذاران آن می باشند و مقر فدراسیون درکشور بلژیک است. این فدراسیون  شامل 94 عضو و طرف قرار داد است . از هر کشور تنها یک عضو پذیرفته میشود.که هر کدام شجره نامه ها و داوران مخصوص خود را دارند . فدراسیون جهانی سگ 344 نژاد از کشورهای مختلف دنیا را شناسایی کرده است . نماینده های FCI در کشور های مالک این نژاد ها استاندارد مربوط به آنها را با همکاری کمیسیون علمی و استاندارد FCI ، ترجمه و به روز کرده و اطلاعات به دست آمده را ثبت میکنند. این منابع مبنای ارزیابی پرورش دهندگان در تولید سگ های با کیفیت بهتر است . هر عضو باید در مسابقات کیفیت نژادی بین المللی شرکت کرده  و آزمون های تجسس ، دفاع،  شکار و فرمانپذیری را اجرا و نتایج مسابقات به FCI اعلام گردد. هنگامیکه به یک سگ جایزه ی خاص تعلق می گیرد ، می توان به آن سگ لقب قهرمان ، کیفیت نژادی ویا تربیتی اعطا کرد. این عناوین توسط FCI تایید می شوند . بعلاوه هر پرورش دهنده از طریق نماینده فدراسیون کشورش می تواند در خواست ثبت کنل (مرکز پرورش  و تربیت سگ)  خود را در FCI برای بین المللی شدن کنلش ارائه دهد. این فدراسیون دارای بخشهای زیر است: بخش آمریکا و کارائیب ، بخش اروپا ، بخش آسیا و اقیانوسیه ، بخش خاورمیانه  و بخش آفریقا.

 

THE KENNEL CLUB

موسسه امور سگ کشور انگلیس در بریتانیا است که از سلامت، اصالت و آموزش سگ هاحمایت می کند هدف این موسسه ارتقاء سطح آگاهی مالکان سگ ها است. که در سال 1873 میلادی تأسیس شده است .و امور مربوط به سگ ها را صرفا در کشور انگلستان و نه خارج از آن عهده دار است .

 

AKC

موسسه امور سگ کشور امریکا به منظور حمایت از سگ های ثبت شده خود ، ارتقا ء سطح کاری و اصلاح نژاد آنها به نام AKC و در سال1884  تأسیس شد .  وظیفه این موسسه حمایت از سگ های اصیل و خالص است تا سلامت و کار سگ را ارتقا بخشد .  AKCمطالعه ، پرورش و برگزاری مسابقات نژادی، تربیتی و همچنین امور مربوط به سگ ها را تنها در کشور آمریکا و نه هیچ کشور دیگری بر عهده دارد. 

 

CK

موسسه امور سگ کشور  کانادا در سال 1888 تأسیس وشروع به صدور شجره نامه سگ های کانادا کرد . این مؤسسه برای تمامی نژاد های رسمی و شناخته شده سگ های اصیل خدمات ارائه می دهد . این مرکز مسابقات کیفیت نژادی، آزمون تربیتی سگ های کاری و سایر رویداد ها را برگزار می کند . مؤسسه CKC در مجموع عهده دار امور سگ در کشور کانادا و نه هیچ کشور دیگری هست که به تمام علاقمندان سگ در آن کشور آگاهی و اطلاعات می دهد . 

WUSV

 

 Wusv فدراسیون بین المللی سگ ژرمن شپهرد است. دست اندرکاران این نژاد در کشورهای خود جداگانه اقدام به اخذ نمایندگی سگ ژرمن شپهرد نمودند. در ماه می 1968، سازمان سگ ژرمن شپهرد 11 کشور در آزبورگ آلمان دور هم آمدند و موسسه امور سگ ژرمن شپهرد اروپا  را تشکیل دادند. بعد از یک هفته، کشورهای بلژیک، دانمارک، فرانسه، هلند ، ایتالیا،استرالیا،سوئیس، اسلواکی و جمهوری فدرال آلمان به این سازمان پیوستند. این سازمان ها فدراسیون بزرگتر و مهمتری  به نام فدراسیون جهانی سگ ژرمن شپهرد (WUSV)را در سال 1974 تشکیل دادند. از آن زمان تاکنون، WUSVدارای 74 عضو است . اهداف این سازمان عبارتند از:

یکپارچه کردن استاندارد و نحوه ارزیابی کیفیت نژاد ژرمن شپهرد و عملکرد آن، پاسخ به سوالات پرورشی و آموزشی، گسترش و بهبود این نژاد و کنترل بیماریهای آن را به عهده دارد.دفتر این موسسه نیز در آزبورگ قرار دارد.

 

AKU

 اتحادیه کنل های آسیا با همکاری و مشارکت کشورهای آسیایی در سال 1972 به پیشنهاد کنل کلاب ژاپن تشکیل شد  وریاست آن هم بر عهده جی کی سی می باشد  این اتحادیه به تقویت روابط بین سازمان های امور سگ آسیا کمک کرده و کیفیت  آنها را افزایش می دهد 

همچنین سازمان اف سی آی آسیا و اقیانوسیه لوگوی سمت راست، در سال2009 تأسیس شده و به ثبت رسیده است که به عنوان بخش آسیا و اقیانوسیه FCI پس از رأی گیری در نشست 2013 آسیا و اقیانوسیه در اوتی هند با ریاست فیلیپین جایگزین AKU شد.

 

IKC

نمایندگی فدراسیون جهانی سگ از سال  1380 در ایران تاسیس و پس از اخذ مجوز های شرعی و قانونی ، فعالیت های خود را در زمینه هایی ازجمله: برگزاری کلاس های مربیگری ، داوری و پرورش سگ، حضور دائمی در مسابقات جهانی سگ ،دعوت از داوران و کارشناسان FCI جهت داوری مسابقات، اجرای سمینارها و دوره های تربیتی و پرورشی سگ ، ترجمه ی کتب استاندارد های نژادی سگ در ایران، ثبت اطلاعات اجدادی سگ و صدور شجره نامه ها وانجام کلیه ی امور مربوط به سگ را در ایران بعهده دارد.

تهیه و تنظیم IKC

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست