صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

سگ ژرمن شپرد اصیل تاریخچه و اصالت

4 سال پیش

ژرمن شپرد ها


 

طبق تحقیقات چارپا طی سالیان گذشته، ژرمن شپرد جزو سه سگ محبوب ایران بشمار می رود. وجود این سگها کمک شایانی به نیروی پلیس ما امدادگران هلال احمر و همچنین آتش نشانان عزیز در لحظات سخت و تلخ می باشند. ژرمن شپهرد را در ایران گاهی به نام شیانلو به اشتباه می شناسند. ژرمن شپرد نژادی نسبتا جدید است، که به سال 1899 برمی گردد، و وجودش را به یک مرد مدیون است:

 

پرورش دهنده  سگ ژرمن شپرد

 

 

تاریخچه پیدایش سگ ژرمن شپرد


کاپیتان Max von Stephanitz، کاپیتان حرفه ای سواره نظام آلمان که هدف ایجاد یک نژاد آلمانی که به عنوان یک سگ گله بی نظیر بود را داشت. قرن ها قبل از von Stephanitz کشاورزان در آلمان، مانند سایر نقاط اروپا، به سگ ها برای بردن و حفاظت گله شان اعتماد می کردند. بعضی سگ ها برای مهارت خود افسانه ای بودند، و چوپانان روزهای زیادی را حرکت می کردند تا سگ های ماده خود را به اندازه دلخواه و قابل توجه ورزش و پرورش دهند. با این حال، همانطور که von Stephanitz اشاره کرد، هیچکس نتوانسته بود سگ های گله را به نژادی متمایز پرورش دهد.

 

 

  سگ ژرمن شپرد

 

 

در سال 1898، von Stephanitz از زندگی نظامی بازنشسته شد و دومین حرفه اش را آغاز کرد، و چیزی که اشتیاق او را اثبات می کرد: آزمایش پرورش سگ برای اینکه سگ گله مرغوب آلمانی به وجود آورد. Stephanitz تکنیک های پرورش انگلیسی را مطالعه کرد، سگ های گله استثنایی شان را یادداشت کرد، و به سرتاسر آلمان سفر کرد. در نمایش های سگ شرکت کرد و سگ های گله تیپ آلمانی را مشاهده کرد. von Stephanitz سگ های گله خوب بسیاری دید، سگ هایی که تنومند، یا هوشمند و یا توانمند بودند. چیزی که او ندید سگی بود که تمام آن صفات را در برداشته باشد. 

 یک روز، در سال 1899، von Stephanitz نمایش سگی را بازدید می کرد که سگی شبیه گرگ چشمش را گرفت. او بلافاصله سگ را خرید و اسمش را Hektor Linksrhein گذاشت. بعد اسمش را به Horand v Grafeth تغییر داد، هیکل قوی و هوش سگ von Stephanitz را تحت تاثیر قرار داد به طوری که او یک انجمن به نام - Verein fur deutsche Schaferhunde- برای پیدا کردن یک نژاد از فرزندان Horand را تشکیل داد. اگرچه که او از نژادش میخواست تا به عنوان سگ گله کار کند، وقتی آلمان به طور فزاینده ای صنعتی شد، von Stephanitz دید نیاز به چنین سگ های محو شده است. 

مشخص شد که نژاد او به عنوان یک سگ کاری ادامه خواهد داد و تصمیم گرفت که آینده سگ در کار پلیس و خدمات نظامی باشد. von Stephanitz با استفاده خوب از ارتباطش با ارتش، von Stephanitz توانست دولت آلمان را برای استفاده از آن نژاد متقاعد کند. در طی جنگ جهانی اول، ژرمن شپرد به عنوان یک سگ صلیب سرخ، پیامرسان، نجات دهنده، گارد، حامل آذوقه و نگهبان خدمت کرد. اگرچه ژرمن شپردها قبل از جنگ به ایالات متحده راه یافتند، اما تا زمان جنگ این نژاد در آمریکا پرطرفدار نشد. نیروهای متفقین شجاعت و هوش سگ را ذکر کردند و تعدادی از سگ ها با این سربازان به خانه رفتند.

 

 

ژرمن شپرد اصیل

 

ورود سگ ژرمن شپرد به آمریکا


یکی از این سگ ها یک توله سگ پنج روزه بود که از یک لانه بمب گذاری شده در فرانسه توسط سرجوخه  آمریکایی لس آنجلسی بیرون آورده شده بود. سرجوخه توله سگ را به خانه برد، او را آموزش داد و او را به عنوان يکي از ستارگان  چهارپا ی برجسته ي هاليوود تبدیل کرد: Rin Tin Tin، که در 26 فيلم ظاهر شد و به معروف کردن نژاد در آمریکا کمک کرد. اگر چه متفقین توسط سگ های آلمانی تحت تاثیر قرار گرفتند، آنها از ریشه های سگ آلمانی خوشش نمی آمد.

 

 

 

  ژرمن شپرد رین تین تین rin tin tin وارنر براس

 

 

 

 در طول جنگ تمام مواردی که آلمانی ها لکه دار شدند، از بین رفت و در سال 1917، باشگاه آمریکایی Kennel (AKC) نام نژاد را به سگ چوپان (shepherd) تغییر داد. در انگلستان، سگ بعد از منطقه مرزی آلمان و فرانسه آلزاس- لورن اسمش به سگ گرگی الساتینی تغییر پیدا کرد. AKC در سال 1931 به عقب بازگشت و از اسم اصلی سگ ژرمن شپرد استفاده کرد؛ تا سال 1977 برای باشگاه Kennel انگلیسی طول کشید تا کار مشابهی انجام دهد. 

Von Stephanitz درگیر رشد این نژاد شد و در اوایل سال 1922 او با برخی از صفات که در سگ ها ظاهر شد، مانند خلق بد و تمایل به پوسیدگی دندان، مضطرب شد. او یک سیستم کنترل کیفیت دقیق را توسعه داد: قبل از اینکه هر ژرمن شپردی پرورش یابد، باید از آزمایش های متعددی از هوش، خلق و خو، ورزش و سلامت او عبور می کرد. از سوی دیگر، پرورش و تربیت سگ ژرمن شپرد آمریکایی تقریبا چنین تنظیم نشده بود.

 

سگ ژرمن در آمریکا

 

 در ایالات متحده، سگ ها برای برنده شدن در نمایش های سگ پرورش می یافتند، و پرورش دهندگان تاکید بیشتری بر ظاهر و راه رفتن سگ ها و یا روش حرکت داشتند. پس از جنگ جهانی دوم، نژاد آمریکایی و آلمانی ژرمن شپرد به صورت دراماتیکی از هم دور شدند. در یک نقطه از زمان، داره پلیس و ارتش ایالات متحده واردات سگ های کاری را شروع کرد زیرا ژرمن شپرد های خانگی(رشد یافته در آمریکا) در تست های عملکردی مردود شده بودند و از نظر سلامت ژنتیکی بیمار شده بودند. 

در چند دهه گذشته، برخی از پرورش دهنده های آمریکایی شروع به تأکید بر توانایی های نژاد و نه فقط ظاهر کردند، سگ های کاری از آلمان وارد کردند تا به برنامه های پرورش آنها افزوده شود. در حال حاضر امکان خرید نژاد آمریکایی ژرمن شپرد که به خوش نامی نژاد سگ توانمند کاری است، وجود دارد.

 

 

ژرمن ورک لاین

 


 

GSD

(GERMAN SHEPHERD DOG)


شهرت ژرمن شپرد ها


سگ ژرمن شپرد، که به عنوان Alsatian هم در بریتانیا و بخش هایی از اروپا شناخته می شود، یکی از 10 نژاد سگ محبوب در ایالات متحده است.

 و احتمالا یکی از شناخته شده ترین نژادهای جهان است. او بخشی از شناخته شدن خود را مدیون توله سگی کوچک است که در طی جنگ جهانی اول از یک لانه بمب گذاری شده در فرانسه توسط سرجوخه Lee Duncan بیرون کشیده شده بود. در پایان جنگ Duncan سگ را به زادگاهش لس آنجلس آورد. او را آموزش داد و او را به یکی از معروف ترین سگ ها در نمایشگاه های بین المللی تبدیل کرد: Rin Tin Tin. Rin Tin Tin. در ده ها فیلم به نمایش گذاشته شد و در اوج ستایش او، 10،000 نامه هوادار در هفته دریافت کرد.

 ژرمن شپرد کارهای زیادی را به غیر از ستاره فیلم انجام داده است: هدایت نابینا، گرفتن مجرمان، بوییدن مواد غیر قانونی، خدمت در ارتش، بازدید از بیماران، و گله داری تنها برخی از مشاغل انجام شده توسط این نژاد همه کاره است. سگ حتی نقش قهرمان ملی را ایفا کرده است. ژرمن شپردها سگ های جستجو و نجات بودند که در خرابه های مرکز تجارت جهانی پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر، به دنبال بازماندگان گشتند و نجات کارگران و خانواده ها را تسهیل کردند.

 

 

سگ ژرمن شپرد شولاین

 


 

ژرمن شپرد ممکن است برخی از بهترین ویژگی های سگ را به تصویر بکشد اما او برای همه نیست. در اصل برای جمع کردن گله در تمام روز پرورش یافته اند، این یک سگ با انرژی بالا است که نیاز به فعالیت و تمرین زیادی دارد.

 بدون آن، او احتمالا احساس خستگی و ناامیدی خود را در راه هایی که دوست ندارید مانند واق زدن و جویدن بیان می کند. این نژاد دارای طبیعت گوشه گیر و گاهی مشکوک است-برای سگ نگهبان عالی است اما نه نوع سگ خانوادگی که مهمانان را خوشحال می کند.برای اطلاعات بیشتر از  نگهداری سگ ژرمن شپرد می توانید مطلب مربوطه را نیز مطالعه کنید.

 

 

توله ژرمن شپرد

 

 

 

خلق و خوی سگ ژرمن شپرد


اما اگر شما یک ژرمن شپرد را در دوران تولگی در معرض موقعیت ها و افراد مختلفی بگذارید، می تواند یاد بگیرد که با افراد و شرایط جدید گام بردارد. اگر شما یک توله سگ خریداری می کنید، بسته به اینکه نوع ژرمن شپردی که انتخاب می کنید آمریکایی در مقابل آلمانی باشد می تواند کمی متفاوت باشد. به طور کلی، پرورش دهنده های آمریکایی اغلب قصد دارند که قهرمان نمایش سگ پرورش دهند، و توله ها را بیشتر برای چهره متمایز ژرمن شپرد پرورش می دهند تا توانایی متمایز ژرمن شپرد.

 

 

سگ ژرمن شپرد مو بلند

 

 

  مربی سگ های تربیتی و آموزشی سگ ژرمن و هواداران می گویند که نژاد آمریکایی ژرمن شپردها آرام تر از همتایان آلمانی خود هستند، اما منتقدان می گویند که این سگ ها بعضی از استعدادهای خود را برای کارهای مرسوم ژرمن شپردهای آلمانی از دست داده اند و مستعد مشکلات رفتاری مانند اضطراب جدایی هستند. پرورش دهندگان آلمانی، از سوی دیگر، ژرمن شپردها را برای توانایی های  شغلی خود و همچنین با ظاهر مرسوم نژاد، پرورش می دهند.

 

 

سگ های ژرمن شپرد بلک ژرمن شولاین

 

 

 قبل از آن که ژرمن شپرد در آلمان پرورش یابد، او باید آزمایش های متعددی را رد کند تا اثبات کند که معیارهای فیزیکی و روانی این نژاد که شناخته شده است را اثبات می کند. کلاس سگ های ژرمن شپرد آلمانی  تمایل بیشتری به شخصیت پرانرژی و رانده شده دارد. قبل از اقدام به خرید سگ ژرمن شپرد  حتما مقاله سگ ژرمن ورک یا همان کارب را مطالعه نمایید. همچنین مطلب نگهداری از سگ ژرمن شپرد را و بعد چرخی در بازار پرورش دهندگان و مرکز پرورشدهندگان ایران در سایت چارپا بزنید و ژرمن شپرد مورد نیاز خود را انتخاب و تهیه نمایید.

 برای دیدن ژرمن شپرد ها و بازدید از مرکز سگ چارپا کلیک نمایید

 

 

خرید سگ ژرمن شپرد

 


 

فیلم ژرمن شپرد های ایران

 


 

فیلم سگ ژرمن شپرد

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest
ویژه های آگهی هاخواندنی های پر بازدید