صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

انواع کاکتوس

4 سال پیش
انواع کاکتوس خانگی با عکس و نام

دوست دارید انواع کاکتوس را بشناسید. اگر خانوم هستید واقعا احساس می‌کنید که دوست دارید کاری مانند کار جوانا گینز (Joanna Gaines) انجام دهید و به شدت دوست دارید که در درونتان "بانوی عاشق گیاهان" را زنده کنید، داشتن یک کاکتوس خانگی یا یک گلخانه از گیاهان ساکولنت می‌تواند برای شروع عالی باشد. و اگر آقا هستید همچنان برای داشتن یک رفیق از نوع کاکتوس میتواند بسیار جذاب باشد.

آیا می‌دانستید که همه کاکتوس‌ ها از نوع ساکولنت (آبدار) هستند اما همه انواع ساکولنت‌ها، کاکتوس نیستند. ساکولنت‌ها، آب را در ساقه یا شاخ و برگ خود ذخیره می‌کنند، اما کاکتوس‌ها، آرئول هم دارند؛ آرئول‌ها، برجستگی‌های کوچکی هستند که در قسمت بیرونی گیاه قرار دارند و خارها از آن می‌رویند.

این گیاهان که بومی بیابان هستند. با مراقبت صحیح می‌توانند در یک قفسه داخل خانه هم به خوبی رشد کنند. گیاه کاکتوس نیاز به کمی مراقبت دارد. حتی کاکتوس‌ها توان تحمل بعضی از غفلت‌ها و عدم رسیدگی‌ها را هم دارند به گونه‌ای که برخی از انواع آن‌ها هر دو یا سه ماه نیاز به آب دادن دارند. کاکتوس‌ها می‌توانند چند دهه زندگی کنند. پس حتی کسانی که در نگهداری از گل و گیاه موفق نیستند و دستشان به گل و گیاه نمی‌افتد هم می‌توانند موفق شوند.

فهرست ما برای علاقه مندان به گیاهان خانگی در چارپا از بهترین نکات در مورد باغ کوچکی از انواع کاکتوس‌ها به همه پرسش‌های شما در مورد خاک، ظرف‌های نگهداری و آب‌ دادن پاسخ می‌دهد. انواع کاکتوس‌ها شکل‌ها و اندازه‌ های مختلفی دارند و بعضی از آن‌ها حتی گل‌های رنگارنگی هم می‌دهند. آماده‌اید تا بازی با گیاهان خانگی را با مجموعه منتخبی از کاکتوس‌ های کم‌ خاردار شروع کنیم؟ با منتخب کاکتوس‌ های زیر همراه باشید.

 

کاکتوس کریسمس

 

کاکتوس کریسمس

شکوفه‌های کاکتوس کریسمس که به رنگ صورتی روشن هستند، با مراقبت درست، هر سال در فصل تعطیلات سال نو میلادی می‌رویند. کاکتوس کریسمس هوای مرطوب را ترجیح می‌دهد و نسبت به سایر انواع کاکتوس به آب‌دهی بیشتری نیاز دارد.

 

کاکتوس بشکه ای

 

کاکتوس بشکه‌ای (بارل)

این گیاه که به "متکای مادر شوهر" هم معروف است (آخ آخ!)، به نور زیاد و آب نه چندان زیاد نیاز دارد. کاکتوس بشکه‌ای با هر دو الی سه ماه یک بار آب‌دهی می‌تواند زندگی کند.

 

کاکتوس صخره ای یا کاتپس قلعه پری

 

کاکتوس قلعه پری (انگشت سبز) یا صخره‌ای

کسی فکرش را می‌کرد که یک کاکتوس بتواند عجیب و خیالی باشد؟ ساقه‌های گوناگون این کاکتوس شبیه به برج‌های یک قلعه است و باعث شده که این گیاه برای باغ‌ها و گلخانه‌های خیال‌انگیز، گزینه عالی باشد. این کاکتوس رشد آرامی دارد و ارتقاع آن می‌تواند به 30 سانتی‌متر هم برسد. به یاد داشته باشید که به ندرت پیش می‌آید که کاکتوس صخره‌ای گل بدهد. این کاکتوس را اغلب با شکوفه‌های مصنوعی که به آن وصل شده به فروش می‌رسانند.

 

کاکتوس ساگورا

کاکتوس ساگوارو (Saguaro Cactus)

 

انواع کاکتوس ساگوارو فقط  بومی بیابان سونورا در آمریکای شمالی است و می‌تواند بیش از 200 سال عمر کند. میزان رشد آهسته آن (که در هشت سال اول زندگی تقریباً  2.5 سانتی‌متر در سال است) موجب شده که امکان رشد و نگهداری آن در داخل خانه هم وجود داشته باشد.

 

کاکتوس ستاره ای

 

کاکتوس ستاره‌ای

کاکتوس ستاره‌ای (که نوع کاکتوس خارپشت دریایی یا کاکتوس ستاره دریایی هم نامیده می‌شود) گیاهی کوچک است و همین امر موجب شده که برای نگهداری در یک باغ ساکولنت خانگی مناسب باشد. شکوفه زرد یا سفید روی این کاکتوس کوچک، خیره‌کننده است.

 

کاکتوس پر

 

کاکتوس پَر

اشتباه نکنید! "پَرهای" سفید روی این نوع کاکتوس، کرکی و نرم به نظر می‌رسد، اما در واقع این پرها مانند پوشش و استتارکننده برای خارهای تیزی به حساب می‌آیند که سطح  این کاکتوس را پوشانده است.

 

کاکتوس پیرزن

 

کاکتوس پیرزن

در انواع کاکتوس ها، کاکتوس پیرزن، نوعی کاکتوس پف‌پودری و سفید است. و به همین دلیل کاکتوس پیرزن نام گرفته است. این گیاه که به راحتی رشد می‌کند، انتخابی عالی برای افراد مبتدی است.

 

کاکتوس گوش خرگوشی

 

کاکتوس گوش خرگوشی

کاکتوس گوش خرگوشی یا بال فرشته، به دلیل شکل بامزه‌ای که دارد، محبوب می‌باشد. این گیاه مانند کاکتوس‌های سنتی خار ندارد اما به این معنا نیست که نرم و قابل نوازش باشد. گلوشیدها (که به این گیاه ظاهر خال خالی داده است) ممکن است به شما بچسبند.

 

کاکتوس ستونی آبی

 

کاکتوس ستونی آبی

کاکتوس ستونی آبی، گیاهی با رشد سریع است که ارتفاع آن می‌تواند به 9 متر برسد و زمانی که بالغ می‌شود و می‌رسد، شکوفه‌های شیپوری‌شکل روی آن می‌روید.

 

کاکتوس ماه

 

کاکتوس ماه

کاکتوس ماه برای قرار گرفتن در میان ساکولنت‌های گلخانه محبوبیت بالایی دارد که به دلیل رنگ روشن آن است. این گیاه پیوندی، در واقع از پیوند دو کاکتوس به وجود می‌آید، و عمر آن‌ها نیز نسبت به سایر انواع کاکتوس کوتاه‌تر است.

 

کاکتوس عید پاک

 

کاکتوس عید پاک

کاکتوس عید پاک با مراقبت صحیح در ابتدای بهار گل می‌دهد. قسمت‌های سبز این کاکتوس حتی بدون گل‌های رنگ روشن هم باعث جذابیت این گیاه می‌شود.

 

کاکتوس انگشتی(لیدی فینگر)

 

کاکتوس لیدی فینگر(انگشتی)

کاکتوس لیدی فینگر یا انگشتی (که کاکتوس نوار طلایی هم نامیده می‌شود) گیاهی دوست داشتنی برای قرار گرفتن در میان گیاهان گلخانه ساکولنت شما است. این کاکتوس کوچک فقط تا 15 سانتی‌متر رشد می‌کند و شکوفه‌هایی با گل‌های سفید دارد.

 

کاکتوس پارودیا

 

کاکتوس پارودیا

کاکتوس توپی‌شکل پارودیا گل‌های برجسته دارد. این نوع کاکتوس به نور جزئی و آب کمتری نسبت به سایر انواع  کاکتوس‌ها دارد.

این نوع کاکتوس خانگی ستاره‌ای شکل و کلاه اسقفی، گلی زردرنگ با عمر کوتاه دارد. پارودیا به آب و فضای کمی نیاز دارد و همین امر باعث شده تا راحت رشد کند.

 

کاکتوس کلاه اسقف

 

کاکتوس کلاه اسقف

این کاکتوس ستاره ای کوچک دارای گل های کوچک زرد میباشد. این نوع کاکتوس به آب کم و محل کوچک قانع میباشد. و همین ویژگی های این کاکتوس را تبدیل به یکی از انواع کاکتوس های خانگی آسان و زیبا تبدیل میکند.  

 

کاکتوس افوربیا تریگونا

 

کاکتوس افوربیاتیریگونا (درخت شیر آفریقایی)

کاکتوس درخت شیر آفریقایی از نظر فنی ساکولنت به حساب می‌آید اما به نوعی گیاه سرخ برگه می‌باشد. زمانی که به آن دست می‌زنید مراقبت باشید، شیره این گیاه باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست