صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

۱۰ بهترین حیوان خانگی برای کودکان

4 سال پیش
بهترین حیوان خانگی برای بچه ها

وقتی کودکتان به یک حیوان چشم دوخته، اولین فکری که به ذهنش می‌رسد این است که او را به خانه ببرد و با آن بازی کند. حیوانات خانگی به رشد کودک به شکلی موثر کمک می‌کنند. سیستم ایمنی و دفاعی بدن را بهبود میبخشند وبچه ها با حیوانات خانگی شاداب ترهستند.  طیف حیوانات خانگی مناسب برای کودک از حیوانات خانگی عادی گرفته تا حیوانات عجیب متفاوت است و حتی می‌تواند حیوانی باشد که کودک به طور ناگهانی از آن خوشش آمده است. در این مطلب چارپا اطلاعاتی را ارائه خواهد داد که کمک می‌کند انتخابی بر اساس آگاهی داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

 

 

سگ برای کودکان

سگ به عنوان حیوان همراه کودک

سگ در سراسر دنیا حیوان خانگی پیش‌فرض در هر خانه‌ای است و اکثر افراد عاشق این حیوان هستند.اما بهتر است در نظر گرفته شود خانه حیاط دار یا باغ دار بسیار مناسب تر است برای نگهداری از سگ های بزرگ.

مزایای داشتن سگ برای کودک:

ارتباطی که کودک با سگ خود برقرار می‌کند، بسیار قوی است زیرا سگ‌ها در این رابطه بسیار دوست‌داشتنی می‌باشند. آن‌ها خیلی سریع از کودکتان آموزش می‌بینند و همراهی بسیار خوب هم در خانه و هم خارج از خانه در زمان بازی هستند.

معایب داشتن سگ برای کودک:

سگ‌ها خودشان به توجه و مراقبت‌های روزانه مناسب نیاز دارند. از طرفی، اگرچه زیاد اهل بازی هستند، اما گاهی ناگهان صاحب خود را گاز می‌گیرند یا زمانی که یک‌دفعه مضطرب می‌شوند برای دفاع از خود چنگ می‌گیرند.

 

گربه حیوانات خانگی برای کودکان

گربه به عنوان حیوان خانگی کودک

گربه‌ها هم دوست‌داشتنی هستند و هم می‌توانند عضو محبوب خانواده شوند.

مزایای داشتن گربه برای کودک:

گربه‌ها به اندازه سگ‌ها بازیگوش نیستند و اگر کودکتان دوست داشته باشد حیوانی نرم و پشمالو در اتاقش نگه دارد، این حیوان گزینه مناسبی است. گربه‌ها عموماً آرامند و آرامش دارند و بیشتر با خودشان سرگرم می‌شوند.

معایب داشتن گربه برای کودک:

گربه‌ها در مقایسه با سگ‌ها آلرژی بیشتری ایجاد می‌کنند. گربه خیلی راحت عصبانی می‌شود و از خود دفاع می‌کند و اگر کسی او را اذیت کند، در انتقام گرفتن و واکنش نشان دادن هیچ شک و تردیدی نمی‌کند.

 

پرنده به عنوان حیوان خانگی کودک

پرنده نه تنها حیوانی رنگارنگ و زیباست بلکه آواز را نیز برای خانه به ارمغان می‌آورد.

مزایای داشتن پرنده برای کودک:

بعضی کودکان تماس و صمیمیت فیزیکی حیواناتی مانند سگ و گربه را دوست ندارند. برای این کودکان، پرنده انتخابی بسیار مناسب است. صداهای آهنگین پرنده را می‌توان عامل مهمی در بهبود زندگی کودک دانست. بیشتر پرندگان بی‌خطر هستند و بدون هیچ مشکلی در قفس می‌مانند.

معایب داشتن پرنده برای کودک:

دست‌آموز کردن و آموزش دادن پرنده به زمان و صبر نیاز دارد و حتماً باید کودکتان این دو مورد را داشته باشد. پرنده‌ها زود کثیف می‌شوند و تمیز کردن قفس آن‌ها خود یک هنر به حساب می‌آید.

 

 

ماهی حیوان خانگی برای کودکان

ماهی به عنوان حیوان خانگی کودک

ماهی که در دنیای خود آرام و ساکت زندگی می‌کند، می‌تواند به خانه نیز زیبایی ببخشد.

مزایای داشتن ماهی برای کودک:

بعضی کودکان حیوانات خانگی آرام و بی‌صدایی را ترجیح می‌دهند که بتوانند بدون نگرانی به آن‌ها نگاه کنند. ماهی یکی از بهترین حیوانات خانگی برای کودکان نوپا است زیرا از نظر مراقبت و رسیدگی کار زیادی ندارد و فقط باید گاهی آب آن را تمیز کرد.

معایب داشتن ماهی برای کودک:

اطمینان یافتن از این که مقدار مناسبی غذا به ماهی می‌دهید بسیار مهم است. تمیز کردن ظرف ماهی نیز برای جلوگیری از ایجاد جرم و کثیفی اهمیت زیادی دارد.

 

 

 

همستر حیوان خانگی برای کودکانهمستر به عنوان حیوان خانگی کودک

همسترها حیواناتی کوچک و سرگرم‌کننده‌ای هستند و به ندرت پیش می‌آید که انرژیشان تمام شود.

مزایای داشتن همستر برای کودک:

این حیوان کوچک و ریز که در نگاه اول بسیار بامزه به نظر می‌رسد، می‌تواند حیوان خانگی بسیار خوبی باشد و باعث ‌شود که کودک با افزایش حس مسئولیت به طور مداوم از آن مراقبت کند و از خوب بودن حال آن اطمینان پیدا کند. گذاشتن یک چرخ و فلک مخصوص همستر در قفس بهترین راه برای سرگرم کردن آن است.

معایب داشتن همستر برای کودک:

همستر تقریباً خیلی زود کثیف می‌شود و گاهی بوی بد آن‌ها غیر قابل تحمل است. قفس همستر باید به طور مداوم تمیز و مرتب شود و نمی‌توان از زیر این کار شانه خالی کرد زیرا بوی بد آن خیلی سریع تحمل ناپذیر می‌شود.

 

 

 

خوکچه هندی حیوان خانگی کودکانخوکچه هندی به عنوان حیوان خانگی کودک

اگرچه خوکچه هندی حیوانی غیر متعارف است اما در بسیاری از خانه‌ها به عنوان حیوان خانگی دیده می‌شود.

مزایای داشتن خوکچه هندی برای کودک:

خوکچه هندی را به راحتی می‌توان دست زد زیرا به ندرت پیش می‌آید که این حیوان کسی را گاز بگیرد. خوکچه هندی در یاد گرفتن کارهای روزمره نسبتاً باهوش است و می‌تواند به بعضی کارهای کودکتان پاسخ دهد.

معایب داشتن خوکچه هندی برای کودک:

خوکچه هندی‌ها معمولاً اجتماعی هستند و نیاز دارند که حداقل یک همراه دیگر داشته باشند. آن‌ها از فضای کوچک متنفرند و برای زندگی به فضای بزرگ نیاز دارند. آن‌ها به شدت به ویتامین C احتیاج دارند و به همین دلیل باید مرتب غذاهای سالم و مقوی بخورند.

 

موش حیوان خانگی مناسب کودکان

موش به عنوان حیوان خانگی کودک

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که می‌خواهید وجود موش در خانه‌یتان را ریشه‌کن کنید، اما موش حیوان خانگی خوبی است.

مزایای داشتن موش برای کودک:

موش‌ها نیاز به فضایی بزرگ برای زندگی ندارند و به راحتی می‌توان از آن‌ها مراقبت کند. اگر تعدادی موش مادّه را کنار هم بگذارید، شادترین زندگی ممکن را خواهند داشت. کودکان می‌توانند به راحتی با موش بازی کنند و با کارهای جالب و صداهای آن‌ها سرگرم شوند.

معایب داشتن موش برای کودک:

موش‌ها به طور ذاتی و غریزی بسیار چابک و چموش هستند و دست گرفتن آن‌ها سخت است. بهتر است آن‌ها را فقط به عنوان حیوان خانگی برای نگاه کردن نگهداری کرد، نه به عنوان یک حیوان خانگی همبازی کودک. موش‌ها معمولاً حیوانات شب‌بیدار هستند و در طول شب سر و صدا و حرکت می‌کنند.

 

خرگوش حیوان خانگی مناسب برای کودکانخرگوش به عنوان حیوان خانگی کودک

خرگوش دوست‌داشتنی‌ترین حیوان خانگی است، البته بعد از سگ!

مزایای داشتن خرگوش برای کودک:

خرگوش‌ حیوان بسیار بامزه و زیبایی است. اما کمی زمان می‌برد تا با نوازش و دست زدن انسان عادت کند ولی به محض این که عادت کرد، حیوان خانگی خیلی خوبی می‌شود. کودک از این که خرگوش را در جیبش یا روی سرش بگذارد و در خانه بگرداند لحظات شادی خواهد داشت، خرگوش هم در جیب یا روی سر او به راحتی می‌ماند و به اطراف نگاه می‌کند.

معایب داشتن خرگوش برای کودک:

از آن‌جایی که خرگوش‌ها حیواناتی اجتماعی هستند، همیشه به توجه نیاز دارند. در عین حال، دوست هم ندارند که مدام آن‌ها را در دست بگیرید. قفس آن‌ها باید مرتب تمیز شود. مراقبت نکردن از خرگوش می‌تواند خانه را کثیف کند.

 

 

لاکپشت حیوان خانگی مناسب کودکانلاک‌پشت به عنوان حیوان خانگی کودک

این حیوان‌خانگی خیلی زود پیرترین و همچنین داناترین عضو خانواده‌یتان خواهد شد.

مزایای داشتن لاک‌پشت برای کودک:

لاک‌پشت آرام‌ترین و ساکت‌ترین حیوان خانگی برای اکثر افراد است. این حیوان چهره‌ای عاقل و خردمند دارد که به طور طبیعی باعث می‌شود کودک، انسان بهتری بار بیاید. کودکان معمولاً با لاک‌پشت طولانی مدت حرف می‌زنند زیرا این حیوان در یک حالت برای مدت طولانی ثابت می‌ماند.

معایب داشتن لاک‌پشت برای کودک:

برای نگهداری لاک‌پشت و زنده ماندن آن، باید شرایط محیطی متعددی به صورت مناسب تنظیم شود. لاک‌پشت‌ها طول عمر بسیار طولانی دارند و کودکتان باید آماده باشد که حتی تا زمان دانشجو شدن هم از آن مراقبت کند. اگر کودکتان کمتر از 5 سال سن دارد، برای او لاک‌پشت نگیرید زیرا این حیوان عامل پخش سالمونلا است.

 

حیوانات خانگی برای کودکان

داشتن حیوان خانگی به کودکان نکات بسیاری در مورد زندگی و تعاملات اجتماعی می‌آموزد. کودکان از حیوانات خانگی کوچک‌ راحت‌تر نگهداری و مراقبت می‌کنند و یاد می‌گیرند که به درستی به آن‌ها دست بزنند.

حیوانات خانگی برای کودکان سگ

بر اساس ترجیح وامکاناتی که دارید،چارپا توصیه میکند انتخاب آگاهانه داشته باشید، هم بر اساس سلیقه خودتون وهم  عملی بودن انتخابتان، در نتیجه فرزندان شما همراه و دوستی خواهند داشت که در انتظارش بودند.

 

خزندگان سوسمار ایگوانا برای کودکانو در نهایت سوسمار‌سانان به عنوان حیوان خانگی کودک

سوسمارسانان  حیوانات فوق‌العاده خاصی برای حیوانات هستند و می‌توانند حیوان جالب و جدیدی برای کودک در سن کم باشند. ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع سوسماری می‌خواهید. بهترین سوسمار برای اولین تجربه جکوی پلنگی است زیرا این سوسمار نیاز به نور UV ندارد. اژدهای ریش‌دار، ایگوانا و آفتاب پرست دیگر سوسمارسانان محبوب هستند – اما هر سوسماری نیازها، رفتارها و ویژگی‌های خاص خود را دارد.  مهم‌ترین نکته برای نگهداری یک سوسمار این است که گرما و نوری مناسب با نوع آن‌ها در محیط زندگیشان فراهم کنید (نور و گرما باید در زمان‌های مختلف تنظیم شوند) و به آن‌ها شکارهای زنده مانند حشرات به عنوان غذا بدهید. اگر می‌توانید این نیازهای سوسمار را تامین کنید، سوسمار شاد زندگی خواهد کرد.

بازدید از سایت چارپا مرکز حیوانات خانگی

قبل از خرید یا به سرپرستی گرفتن حیوانات اقدام به دیدن ویدیو زیر، توصیه دکتر کمیلیان قبل از خرید حیوانات خانگی نمایید.

ویدیو حیوان خانگی برای بچه ها

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست