چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

گرانترین قناری رسمی بلند

1 سال پیش
قناری رسمی بلند

قناری رسمی بلند میشود گفت نوعی قناری محبوب ایرانیان میباشد که بدست آمده از آمیخنه چند نژاد خارجی قناری میباشد که به کمک به زبان عامیانه عشق بازان قناری طی سالیان اخیر بدست آمده.

 

عکس قناری رسمی بلند

 

قناری ها

قناری ها به خاطر محلشون به این نام خونده شدن.جزایر قناری در اسپانیا و این جزیره هم به خاطر سگهایی که ساکنینش نگه میداشتن نامگذاری شده. که از زبان لاتین کنیس canis برگرفته شده. اما در اصل قناری یه فنچ زرد ساده است.

 

قناری رسمی بلند

 

تاریخچه قناری ها

رفته رفته اروپایی ها با پرورش و ارتقای نسل این پرنده خانگی، قناری ها، عاشق صدای قناری این پرنده شدند. قناری ها صدها سال است که پرنده خانگی هستند. و در محیط زیست امکان زندگی ندارند. میمیرند. در اواخر سال ۱۵۰۰ میلادی اروپایی ها دست به تجارت و صادرات این پرنده به کل دنیا زدند.و این پرنده به همه خانه ها بدین شکل رفت.

 

قناری

 

قناری های امروزی

گرچه این قناری های امروزی هم از پیشینیان خود بسیار فاصله دارند و فاصله بسیار بیشتر از نژاد اول در حیات وحش خود.عمر مفید قناری ها ۱۰ سال میباشد.و اما آمریکایی ها نیز بسیار طرفدار این پرنده خانگی شدند در اوایل ۱۹۰۰ با طراحی شخصیت کارتونی توویتی علاقه و جایگاه این پرنده خانگی را در خانه هایشان به کارتون کشیدند. میلیون ها انسان مست و طرفدار آواز خانی این پرنده میباشند. این پرنده در دسته پرندگان دستی نمیباشد.

 

قناری ها

 

برعکس طوطی ها که جزو پرندگان دستی میتوانند قرار گیرند. علاقه ای به در دست بودند ندارند و ممکن است از بین بروند. قناری ها با تنهایی میسازند. جزو حیوانات خانگی تک می توانند باشند. نحوه نگهداری از قناری را حتما قبل از خرید قناری مطالعه کنید. اکنون در دنیا ۲۰۰ مدل نژاد مختلف قناری وجود دارد. نژادهای گوناگون درست مانند سگ ها. که هر کدام بدلایلی برتری دارند. بعضی به آواز خوانی گوناگون و برخی به مشخصات ظاهری مانند هیکل بدن دم. در ایران نیز قناری رسمی بلند میتوان گفت از قناری های محبوب و مورد توجه عاشقان و علاقه مندان به قناری میباشد که از چند ده میلیون تا چند صد میلیون قیمت گذاری میشوند.

درازای دم مورد توجه رتبه بندی این قناری هم قرار میگیرد.در تمام دنیا نمایشگاه قناری و یا مسابقات رسمی برای نژادهای مختلف و شناسایی برترین قناری ها موجود میباشد. اما  در ایران هنوز این رتبه بندی به طور رسمی انجام نگرفته و میتوان گفت هنوز برترین قناری رسمی بلند ایران مشخص نمیباشد دست کیست. امیدواریم طی مراسم و نمایشگاه های رسمی و معتبر این امر بزودی اتفاق بیافتد.

 

فیلم قناری رسمی بلند

 

فیلم قناری رسمی بلند

 

 

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

مطالب پر بازدید