ورود به چارپا

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

گرانترین قناری رسمی بلند

7 ماه پیش

قناری ها به خاطر محلشون به این نام خونده شدن.جزایر قناری در اسپانیا و این جزیره هم به خاطر سگهایی که ساکنینش نگه میداشتن نامگذاری شده. که از زبان لاتین کنیس canis برگرفته شده. اما در اصل قناری یه فنچ زرد ساده است.

ولی رفته رفته اروپایی ها با پرورش و ارتقای نسل این پرنده خانگی، عاشق صدای این پرنده شدند. قناری ها صدها سال است که پرنده خانگی هستند. و در محیط زیست امکان زندگی ندارند. میمیرند. در اواخر سال ۱۵۰۰ میلادی اروپایی ها دست به تجارت و صادرات این پرنده به کل دنیا زدند.و این پرنده به همه خانه ها بدین شکل رفت.

گرچه این قناری های امروزی هم از پیشینیان خود بسیار فاصله دارند و فاصله بسیار بیشتر از نژاد اول در حیات وحش خود.عمر مفید قناری ها ۱۰ سال میباشد.و اما آمریکایی ها نیز بسیار طرفدار این پرنده خانگی شدند در اوایل ۱۹۰۰ با طراحی شخصیت کارتونی توویتی علاقه و جایگاه این پرنده خانگی را در خانه هایشان به کارتون کشیدند. میلیون ها انسان مست و طرفدار آواز خانی این پرنده میباشند. این پرنده در دسته پرندگان دستی نمیباشد.

برعکس طوطی ها که جزو پرندگان دستی میتوانند قرار گیرند. علاقه ای به در دست بودند ندارند و ممکن است از بین بروند. قناری ها با تنهایی میسازند. جزو حیوانات خانگی تک می توانند باشند. اکنون در دنیا ۲۰۰ مدل مختلف قناری وجود دارد. نژادهای گوناگون درست مانند سگها. که هر کدام بدلایلی برتری دارند. بعضی به آواز خوانی گوناگون و برخی به مشخصات ظاهری مانند هیکل بدن دم. در ایران نیز قناری رسمی بلند میتوان گفت از قناری های محبوب و مورد توجه عاشقان و علاقه مندان به قناری میباشد که از چند ده میلیون تا چند صد میلیون قیمت گذاری میشوند.

درازای دم مورد توجه رتبه بندی این قناری هم قرار میگیرد.در تمام دنیا مسابقات رسمی برای نژادهای مختلف و شناسایی برترین قناری ها موجود میباشد. اما  در ایران هنوز این رتبه بندی به طور رسمی انجام نگرفته و میتوان گفت هنوز برترین قناری رسمی بلند ایران مشخص نمیباشد دست کیست.با تشکر از شرکت آراز برای عکسها

چارپا

 

 

بازدید از بازار پرندگان ایران در چارپا 

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest