چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

سگ سامویید

2 سال پیش
سامی های خندان و جذاب جزو ۳ سگ تازه محبوب شده بین ایرانیان


اکثر ساموید را به اشتباه تلفظ میکنن تلفظ صحیح سامُیِد SA‪-‬MO-‬YED یکی از قدیمیترین و ۱۵ نژاد سگ باستانی باقیمانده روی زمین میباشند. نزدیک ترین نژادها به گرگ. از خانواده اشپیتزها.

اصالت از شمال آسیای شرقی میباشد. مردمان سیبری از آنها برای کشیدن سوروتمه سگ گله گوزن های قطبی، نگهبان، برای شکار و از همه مهمتر دوست و عضو خانواده اشان استفاده مینمایند. مردمان ساموید با آنها بعنوان عضوی از خانواده رفتار مینمایند نه کارکشی محض.

سامی ها از اواخر قرن ۱۹ به انگلستان راه پیدا کردند سپس در آمریکا وهمان ابتدای ۱۹۰۰ در AKC فدراسیون سگ آمریکا به ثبت رسمی رسیدند.قد آنها تا ۶۵ سانتیمتر و وزن آنها به تا ۳۰ کیلوگرم میرسد. بعد از آنها این سگها بعنوان سگ های شو یا خانگی نگهبان باغ نیز استفاده میگردند.

زیبایی چشمگیر آنها مو و پشم سپید درخشان آنهاست این گنده های قوی باهوش و بانمک و توپول هروز نیاز به مراقبت شانه زدن دارند گروم کردن آنها یک اجبار است.دم بسیار جالب پیچیده و دهان لبخند گونه چشم های بادامی آنها بسیار چهره شادی به آنها بخشیده. وقتی آرامش داشته باشند دم آنها به حالت سقوط در می آید.سگ مناسبی برای سگ اولی ها میتواند نباشد.صاحبان ساموید ها بایست منظم باشند و همیشه هروز به آنها، ظاهر آنها رسیدگی کنند.

حتما باید عضوی از خانواده شما شوند، روحیه حساسی دارند. سامیید لغب آنهاست لغب های دیگرش خندان SMILEY سامی لبخندیSmiley Sammy نیز میباشد. روحیه این سگ خلاق و باهوش علاقه شدید به تحرک بازیگوشی و دوندگی مییباشد. با اعضای خانواده رابطه صمیمانه و دوستانه همراه شیطنت برقرار میکنند در صورت تنهایی زیاد و حوصله سررفتن رفتار های ناهنجار و افسردگی از آنها شاهد خواهید بود. ساموید ها سگ های صدا دارند یعنی جیغ میزنند غر می زنند پارس میکنند.

به دلیل قوه شکار بالا دنبال گربه و حیوانات کوچک خواهند کرد البته اگر از بچگی با هم بزرگ شوند داستان فرق میکند.اما آنها با بچه ها بسیار خوب و همچنین با سگ های دیگر اخت میشوند.آنها در رفتار های و روابط اجتماعی خلق و خوی آرامی دارند.در کل ساموید ها نژاد سالمی هستند.به گرما حساس میباشند و آسیب پذیر میگردند.ساعات بازی و تحرک سامُیِد های شما باید در ساعت های خنک روز باشد و در فصل های گرما حتما از کولر و وسایل سرمایشی استفاده گردد.

تهیه و تنظیم چارپا

 

بازدید از مرکز سگ در چارپا

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

مطالب پر بازدید