چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

گربه نژاد مین کون

2 سال پیش
 

گربه مین کون

 

گربه پشمالو و با ابهت. مین کون، یکی از بزرگترین گربه های خانگی در جهان در دسته بندی قرار میگردند، این گربه ها بومی آمریکا می باشند و جثه بزرگ و قدرت شکار بالای این گربه ها تفاوت بارز آنها با دیگر گربه های خانگی می باشد وزن این گربه ها در حالت عادی به ۹ کیلو هم میرسد، مانند گربه ایرانی یکی از قدیمی ترین نژاد گربه در جهان به حساب می آیند.

 

سلامت و نگهداری از مینکون

به طور کلی مین کون نژادی سالم است که با بیشتر شرایط اب و هوایی سازگار می‌باشد. با این وجود، مینکون نر به علت داشتن جثه‌ی بزرگ، مستعد ابتلا به بیماری دیسپلازی لگن (Hip dysplasia) است.

یکی دیگر از بیماری‌هایی که برخی از مینکون‌ها به آن مبتلا می‌شوند کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (Feline hypertrophic cardiomyopathy) است که اساسا قلب گربه های میانسال تا پیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از دیگر بیماری های مربوط به نژاد مین کون، تحلیل نخاعی-عضله‌ای می‌باشد. این بیماری، ژنتیکی و ارثی بوده که بر نورون‌های ستون فقرات اثر منفی دارد.

پوشش آن‌ها به تیمار کردن زیاد، احتیاجی ندارد. به منظور زدودن موهای مرده، دوبار در هفته موهای گربه را شانه کنید. با اینکه مین کون گربه‌ی صبوری است اما دوست ندارد موهایش هنگام شانه زدن کشیده شود. بنابراین موهای او را به خصوص در قسمت دم و شکم به آرامی شانه بزنید.

بازدید از بازار گربه ایران در چارپا 

مطلب گربه نژاد اسفینکس

مطلب کاملتر گربه نژاد مین کون

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

مطالب پر بازدید