صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

مسابقات تربیتی سگ 1400 ایران تست BH, IGP1,2,3 همراه تصاویر و عکس ها

2 سال پیش
مسابقات تربیتی و تخصصی سگ ایران، توسط آی کی سی IKC زیر نظر فدراسیون جهانی سگ FCI، و با حضور داور بین المللی کیم هچلر از آلمان در مهر ۱۴۰۰ برگزار گردید.  از جمله رویداد های حرفه ای سگ در جهان و خوشبختانه در ایران با پوشش اختصاصی چارپا.


                                                                                                           وجود و برگزاری این مسابقات نشان پیشرفته بودن و اهمیت دادن به استفاده استاندارد و اصولی از سگ ها می باشد. امید است ایران از بزرگترین کشورهای اسلامی پیشرفته مطرح بتواند همچنین برترین متخصصین تربیتی و مربیان سگ و سگ های آموزش دیده با امتیاز های بالا و قابل رقابت در جهان و منطقه دست یابد.

هر چه که تعامل انسان با سگ ها در دنیای حرفه ای استاندارد تر و علمی تر باشد، نشان توانمند بودن یک جامعه می باشد. فراموش نکنیم بشر تا ۱۰۰ سال پیش، بطور ملموس تر، پیش تر از به وجود آمدن ماشینها، تمام طول تاریخ را، به کمک حیوانات با سرعت چند برابر تا به امروز پیموده. می توان بطور خلاصه گفت در پیشرفت بشر، اسب ها و سگ ها به طور جد همراه و سهیم بودند. 

امروزه برگزاری این رقابت ها نشان توانمندی و هوشیاری انسانهایی می باشد که از تمام نعمت های خداوند روی زمین می توانند به بهترین حالت بهره ببرند و تعامل برقرار کنند. رقابتی پر از تعامل اصولی و کنترلی انسان با این چارپای با هوش و حیوان همراه. سگ ها حیوانات وفادار و وظیفه شناس همراه انسانها از هزاران سال پیش تا کنون بوده اند.

رشد و تجلی کاربرد و استفاده صحیح از سگ ها در کارها را می توان در دل این رقابت ها و رویداد ها یافت. این رقابت ها نتیجه تلاش و زحمات انسانها و فداکاران بسیار از جمله دانشمندان علم شناختی از سگ ها تا مربیان و متخصصین رفتار با حیوانات در طی سالیان می باشد. 

نکته مورد توجه بشر در طول تاریخ با پیشرفت تکنولوژی، کاربرد و استفاده از سگ های همراه را نیز توسعه داده یا بهتر است بگوییم کشف کرده است. در زمینه های مختلف در روان درمانی تا کشف تهدید ها، مواد مخدر، کشف انواع سرطان از دوران ابتدایی و از این قبیل کارهای می توان گفت خارق العاده. پیدا کردن یا کشف استعداد سگ ها خود امروزه یک علم به حساب می آید و این مسابقات جهانی سگ، تبدیل به یک ورزش حرفه ای و منحصر به فرد شده است. 

سگ هایی که از این رقابت ها قبول و موفق به اخذ مدارک مربوطه می شوند، در حقیقت سگ های تحصیل کرده، یا همان آموزش دیده هستند. که سطح بالاتری نسبت به یک سگ دیگری که این مدرک را ندارد، دارندو و قادر به انجام کارهایی می باشند که سگ های دیگر نیستند و همچنین قادر به کنترل احساس و هیجان می باشند. این سگ ها توسط هندلر یا سرپرست خود قادر به کنترل و فرمانپذیری می باشند.

توسعه تعامل انسان با سگ در صورتی علمی تر و استاندارد می باشد که، توسط مربی و هندلر آموزش دیده از مراجع رسمی، علم به روز را که با هزینه تحقیقات چندین میلیون دلاری توسط فدراسیون جهانی و سازمان ها و نهاد های رسمی دیگر جهان صورت می گیرد انجام شود. اصول استاندارد آموزش سگ خوانده می شود. در حقیقت فدراسیون سگ FCI قدمتی بسیار نزدیک و برابر با فدراسیون فوتبال FIFA در جهان دارد.

ماحصل این مسابقات برای علاقه مندان به تربیت سگ ها شوق زندگی بالاتر، و داشتن کار و فعالیت استاندارد است. رسمی شدن و سطح بندی حرفه ای این مهارت خود امروزه علم خوانده می شود و دانشگاه دارد. و ماحصل دیگرش در تعامل استاندارد با سگ ها، حداکثر بازدهی و دستیابی به بیشتینه توان سگ ها و امنیت بخشیدن بیشتر است.

سگ های که دارای مدارک BH، IGP1,2,3 می باشند سگ های مسلط تری هستند و ناهنجاری های احتمالی در این سگها اصلاح شده و این سگ ها با دیدن محرک ها برانگیخته نمی شوند و نسبت به محرک های متحرک به طور احساسی و بی دلیل عکس العمل نشان نمی دهند.

این تست ها سگ های آموزش دیده را بیشتر و بصورت استاندارد آماده همراهی، کار، خدمت و حضور در جامعه و بین انسانها می کنند. در حقیقت حال این سگ ها در موارد مختلف آماده و قابل استفاده هستند و آماده همراهی بهتر و بیشتر با انسانها از انواع کار، روحیه بخشی، خدمت رسانی، امداد نجات شده اند.

برای رقابت در رینگ، زمین استاندارد خاکی شرکت کنندگان پرشور تر و آماده تر از سالیان گذشته پس از حدود ۲ سال تاخییر به علت پاندمی کرونا، از سراسر ایران به قزوین، مرکز برگزاری این رقابت ها آمده بودند.

سگ های شرکت کننده آماده و هوشیار از نژاد های مناسب سگ های گارد همچون، سگ های ژرمن شپرد ورک، سگ های روتوایلر و سگ های مالینوا حضور پر شور داشتند. برگزاری این مسابقات را، کیو کی سی QKC، قزوین کنل کلاب، نماینده رسمی ایران کنل کلاب در استان قزوین، به مدیریت دکتر محمد نویسنده بر عهده داشتند. و همکاران هماهنگی دفتر قزوین کنل کلاب بهروز ایاز و بهناز آبک.

تیم اجرایی این رقابت ها در رینگ مسابقات با همکاری رئیس کمیته مربیان IKC، محمد سعیدا،‌ و مهدی طباطبایی، شبنم وطن خواه، مریم صدیقیان، و حسام کلهر، نیما طبقیان و محمد جواد سمیعی پور، با همراهی مترجم IKC مهسان هاشمی و داور رسمی مسابقات کیم هچلر از آلمان تشکیل شده بودند.

در این مجموع رقابت و کلاس های آموزشی تئوری در روزهای اختصاصی، مسابقات BH با بیشترین تعداد شرکت کننده،هندلر، و سگ ها بالغ بر ۲۵ شرکت کننده، و با تست رده بالاتر IGP1,2,3 بالغ بر ۱۰ شرکت کننده در روز پایانی جمعه پاییزی ۲۹ مهر ۱۴۰۰ به سلامتی و موفقیت خاتمه یافت.

رقابت ها با برنامه ریزی منظم در ساعات اعلام شده با حضور مهمانان رسمی نمایندگانی از نیروی محترم انتظامی همراه سعید پوراسماعیل، مدیر عامل ایران کنل کلاب و همچنین امیر جوانی، مدیریت اصفهان کنل کلاب EKC، و رضا صالحی از فعالان پیشکسوت IKC و همراهان دیگر از سراسر ایران برگزار گردید.

طی گفتگوی اختصاصی چارپا با مهندس سعید پوراسماعیل در خلل برگزاری مسابقات، ابتدا ایشان با تشکر و ابراز رضایت از تیم برگزاری مسابقات و شرکت کنندگان، معرفی از مدیریت جدید اجرایی IKC، سید اکبر حسینی میرمحمدی داشتند و همچنین با آرزوی ریشه کن شدن کرونا، نوید برگزاری تست ها در فاصله زمانی نزدیک تر را به علاقه مندان به این رشته ورزشی دادند. همچنین در انتها باید خاطر نشان شد به علت پاندمی کرونا، و رعایت پروتکل ها این مسابقات بدون حضور تماشاچی عمومی انجام گرفت.

در ادامه می توانید تصاویری منتخب از دوربین چارپا را از مسابقات تست ها مشاهده نمایید. برای علاقه مندان چندین هفته قبل از اجرای این مسابقات و کلاس های آموزشی از طریق چارپا به طور سراسری اطلاع رسانی شده بود.

علاقه مندان همواره می توانند از بخش فروشگاه چارپا در بخش آموزش سگ برای ثبت نام در کلاس های آموزشی سگ و رقابت ها کسب اطلاعات کرده و ثبت نام نمایند. 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست