چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

اسب تروبرد اصیل

2 سال پیش
اسب تروبرد

خاستگاه تروبرد کجاست؟ چطور اسب تروبرد را بشناسیم؟

ارتفاع: 15-17 وجب (152-172 سانت)

هيكل‌: لاغر، بدن قدرتمند، عضلانی با گردن عضلانی 

وزن:450 -550 کیلو

طول عمر: 25-35 سال

مناسب برای: صاحبان اسب و سوارکارانی که در کنترل کردن، آموزش و سوارکاری تجربه دارند.

خلق و خو: اخلاق کار قوی، دلیر، با روحیه، تنومند، پر انرژی، تطبيق پذير، هوشمند، هوشیار، باجرات و تحریک پذیر با ماهیچه های کم نظیر برای یورتمه دویدن

نژادهای قابل مقایسه: اسب عرب، اسب باربی، اسب ترکمن

 

اسب تروبرد

 

تاریخچه نژاد اسب تروبرد

تاریخ اسب تروبرد به قرون 17 و 18 بر می گردد. آنها در بریتانیا تکامل یافتند، جایی که مردم علاقمند به اسب های مسابقه ای بودند. شهروندان بریتانیا قبلا اسب ها را برای دوندگی پرورش می دادند، و پادشاه هنری هشتم بود که اصطبل های مسابقه ای سلطنتی را تاسیس کرد.

این نژاد منحصر به فرد در واقع دارای سه اسب نر است که عربی هستند.  با این حال، حتی اگر تروبرد با هدف استفاده به عنوان یک اسب سواری ایجاد شد، هیچ یک از این اسب های نر بنیادی (اولیه) هرگز مسابقه ندادند.

اسب های تروبرد دارای شخصیت های دلیر و باروحیه هستند که برای سوارکاران و صاحبانی که تجربه ندارند مناسب نیستند.سه خط خونی شجره نامه نژاد اسب تروبرد ،Byerly Turk, Darley Arabian و  Godolphin Arabian است. همه این اسب ها به انگلستان وارد شدند تا بتوانند با مادیان اهلی و بومی پرورانده شوند و  دودمان مسابقه ای را انتخاب کنند.بنابراین، تمام اسب های تروبرد مدرن امروزی، زادگان این سه اسب نر در خط نر هستند. همچنین، بیش از 80٪ از این ژن های نژاد اسب از 31 جد اصلی جدا شده اند.

پرورش موفقیت آمیز منجر به به وجود آمدن اسب سریع و قوی شد و این استقامت باعث کار در مسافت های طولانی شد. اسب تروبرد با شکوه و قدرتمند است، به همین دلیل در سراسر آمریکا، انگلستان و دیگر نقاط جهان، بسیار مورد توجه و ارجحیت قرار گرفته است. در واقع، امروزه این اسب محبوب ترین نژاد اسب مسابقه بر روی سیاره است. البته در ایران دلیل اینکه چرا گاهی برخی اسب تروبرد را تروبلت میخوانند معلوم نیست اما اگر شندید کسی این اسب را تروبلت بدانید منظور او اسب تروبرد میباشد.

 

اسب سیلمی تروبرد

 

صفات نژاد تروبرد

به طور کلی، اسب تروبرد اسب پرطرفدار است، چرا که باعث می شود همدم شگفت انگیزی برای سوارکاران با تجربه ای که از مسابقه و تعدادی دیگر از فعالیت های اسب لذت ببرند شود. این اسب ها بسیار هوشمند هستند و همچنین دارای اخلاق کاری قوی هستند.

با این حال، به این دلیل که اسب تروبرد نژاد اسبی خونگرمی است، این اسب های مسابقه دارای شخصیت های جسور و با روحیه ای هستند که برای سواراکاران و صاحبانی که تجربه ندارند مناسب نیستند.

برای پیوستن به یک تروبرد، شما نیاز به اطمینان، دانش و تجربه لازم را دارید تا به درستی به انرژی بالای اسب کانال بزنید. اگر شما سوارکار متوسط و یا مربی پیشرفته اسب هستید، به هرحال، شما می توانید از سواری سیال، قدرتمند و نرم بر روی این حیوان باور نکردنی لذت ببرید.

این نژاد حقیقتا به یکباره ظرافت، قدرت و زیبایی را به نمایش می گذارد، صاحبان می توانند آنها را در انواع شاگردان  از حرکات زيبا و شيرين کارى اسب هاى تربيت شده و چوگان بازى، تا نمایش پرش، مسابقات و غیره تعلیم دهند.

تروبرد برای سرعت، ورزشکاری، و استقامت پرورش یافته و می تواند تا 40 مایل در ساعت برسد.

 

تروبرد

 

شرح کامل اسب

اسب تروبرد که برای سرعت، ورزشکاری و استقامت پرورش یافت، بسیار قوی است به طوری که می تواند به 40 مایل در ساعت هنگام دویدن برسد. این اسب ها همچنین برای بالغ شدن در سن کم پرورش داده می شوند چرا که سال های اول مسابقه برای اسب ها از 2 تا 3 سال است.

این نژاد دارای یک گردن بلند است که در واقع کمی بلندتر از اندازه میانگین گردن است و  همچنین سر لطیف و مخروطی که چشم ها را به طور چشمگیری نشان می دهد. سر ظریف اسب تروبرد همچنین دارای ویژگی های نیمرخ مستقیم است که در اجداد عربی که صورتی پهن دارند، وجود ندارد.

هنگامی که به یک اسب تروبرد نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که این اسب ها دارای شانه های عمیق، کمر کوتاه و منحنی یکنواخت ، سینه قوی و فرورفته، جلوگاه بلند و ران قوی است. همچنین عضلات در سراسر بدن لاغر هستند، و پا ها بلند و تمیز هستند. 

یکی از دلایل اصلی که اسب های تروبرد خیلی سریع هستند این است که فاصله زیادی بین زانو و پشت کفل وجود دارد. هنگامی که این اسب ها چهار نعل می روند، می توانند حداکثر نیروی پرتاب را در نتیجه ساختار بدنشان دریافت کنند و همچنین به لطف عمق نفوذ، از حداکثر رشد ریه نیز لذت می برند.

امروزه این اسب محبوب ترین نژاد اسب مسابقه بر روی سیاره است.

 

رنگ های اسب

رنگ ها اسب

اسب تروبرد زیبا دارای رنگ های پوششی ثابت مختلفی است. اسب ها می توانند خاکستری، کهر، کهر تیره، سرخ تيره، خرمايى، سفید، پوست اهویی، سیاه، پرلینو، پالومینو، کرملو و قهوه ای باشند.

این اسب ها همچنین می توانند علامت سفید بر روی صورت و نیز علامت سفید روی پاها زیر زانو داشته باشند. انها می توانند با سایه ها، جوراب، جوراب بلند یا ستاره ها نشاندار شوند، ولی نشانه های سفید معمولا بر روی بدن حیوانات یافت نمی شود.

 

الزامات تمیز کردن اسب تروبرد

برای نگهداری از اسب، هنگام تمیز کردن یک تروبرد، باید لطیف باشید زیرا این یک نژاد با پوست نازک تر از سایر نژاد است، بنابرین حساس تر هستند و به راحتی می توانند آزرده شوند. همچنین اسب های مسابقه ممکن است در معرض درد عضلانی قرار بگیرند و اسب های خون گرم بسیار سرزنده هستند به همین دلیل ممکن است به راحتی دیگر نژادها در هنگام جلسات تمیز کردن قابل کنترل نباشند.

برای بهترین نتایج، شما باید در سراسر بدن اسب، نقاطی که هنگام تمیز کردن تحمل می کند را شناسایی کنید. این ها را می توان به عنوان "نقاط بله" و "نقاط نه" اشاره کرد. در "نقاط نه" با ملایمت و به آرامی کار کنید و پاداش ها را در طول راه ارائه دهید. این مسئله همچنین می تواند برای استراحت کردن در طول جلسات تمیز کردن، کمک کند.

 

اسب تروبرد مسابقه ای

 

برای یک تروبرد، شما می توانید یک شانه خاردار سفت با یک اسکرابر ژله ای، اسفنج خشک یا کهنه را جایگزین کنید. متناوبا، شما می توانید از یک لیف حمام روی شانه خاردار برای ملایم تر شدن آن استفاده کنید. شما حتی می توانید برای نرمی بیشتر به جای گزینه های نایلون از ابزارهایی که حاوی موی طبیعی هستند، استفاده کنید.

در نهایت، به آرامی با لمس کردن ملایم حرکت دهید مگر اینکه متوجه شوید اسب شما واقعا لمس قوی تری ترجیح می دهد. قرار دادن برس موازی با بدن قبل از کشیدن آن می تواند کمک به جلوگیری از تماس بیش از حد موی زبر با پوست اسب کند. قبل از اقدام به خرید میتوانید راهنمای خرید اسب را نیز میتوانید مطالعه نمایید. همچنین برای خرید اسب تروبرد وارد سایت شوید و در قسمت اسب ها وقت بگذارید و تروبرد های فروشی را بررسی کنید.

تهیه و تنظیم چارپا

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

مطالب پر بازدید