صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

جادوی گریت دین

2 سال پیش
بر خلافِ آنچه که طی سالهای اخیر در ایران ترویج شده و نه از سوی دیگر کشور ها ، گریت دین نژاد بسیار کاربردی و پر طرفدار است . نژادی که بدلیل جثه ی بزرگ و در عین حال خلق و خو

بسیار عاطفی با پوشش مو تخت و کوتاه تبدیل شده به گزینه ی فوق العاده مناسب برای خانواده ها و افرادی که او را بعنوان عضوی از خانواده و مونس خود میپذیرند.

او در مواجهه با غریبه جانب احتیاط رو رعایت کرده و در ارتباط با اعضای خانواده بخصوص سالمندان و کودکان بسیار منعطف است و رفتاری دوستانه دارد بدلیل همین روحیه ی عاطفی ، گریت دین نژادی نیست که مناسب نگهداری در انبار ها ، کارخانه ها و ... برای نگهبانی باشد ، چنانکه در معرفی گریت دین آمده است ، نژادی ست اشرافی و سلطنتی ، این عبارات از این جهت بیان نشده که از او بعنوان نمایشِ سبک زندگی اشرافی و به اصطلاح لاکچری استفاده شود !

 

 

 

 

 

در واقع ذات سگ گریت دین و سبک زندگی او اینچنین باید باشد ، بعنوان مثال به دلیل وزن زیاد و جثه ی بزرگ و پوشش مو تخت اگر محل استراحت او سخت و زبر باشد ، بسرعت آرنج ها آسیب دیده و به اصطلاح پینه میزند ، اگر آبی که برای نوشیدن استفاده میکند چند بار در طول روز با اب تازه تعویض نشود ، خوراک مناسب در اختیارش نباشد و از همه مهمتر ارتباط عاطفی با سرپرست یا صاحب خود نداشته باشد هرگز طراوت و چشم انداز یک گریت دین زیبا را نخواهد داشت .

  

در حقیقت او یک رفیق تمام عیار و یک مونس واقعی ست که اگر آنچان که در خور اوست مورد توجه واقع شود در صورت لزوم چهره ی یک بادیگارد قابل اتکا را از او خواهید دید . آنچه که طبیعت برای سگ ها تعریف کرده واضح است و بهتر است با توجه به همان موارد و نیاز خود ، نژادی که برایمان مفید هست را انتخاب کنیم.

برای مثال ؛ برای محیطی طبیعی که نیاز به برقراری امنیت هست و سرما را شامل میشود و از ارائه ی خدمات عاطفی و رفاهی دائمی نیز معذوریم ، نژادهایی مثل قفقازی که پوشش مو بلند و تعریف شده برای سرما دارند ، با خلق و خوی خشن تر نسبت به گریت دین و نژادهای مشابه و ... مناسب تر هستند ، یا نژادهای سر سخت و کم توقع بومی کشور خودمان مثل سگ سرابی یا قهدریجانی . گریت دین نه صرفا یک نژاد نمایشی ست نه صرفا یک نژاد نگهبان ، چنانکه گفته شد ، او مونس و همدمی ست با جثه ی بزرگ و چشم اندازی با ابهت که نیاز به شرایط رفاهی مناسب و ارتباط عاطفی دارد در عین حال که در موقع لزوم چهره ی تدافعی قابل توجه به خود میگیرد .

   اگر شما تصمیم داشته باشید در آپارتمان یا منزل ویلایی خود در بافت شهری یک سگ با جثه ی بزرگ نگهداری کنید ، نژادهایی مثل الابای ، قفقازی ، کائو ، ژرمن شپرد ، مالینوییز ، هاسکی و ... شما رو به دردسر خواهند انداخت به دلایل خشونت و عدم اعتماد رفتاری نسبت به افرادی که با شما رفت و آمد دارند ، پارس کردن زیاد ، جویدن وسایل منزل و ... اما گریت دین مناسب ترین گزینه ست .


   


در نتیجه ترکیب و مجموع این آیتم ها جادوی گریت دین را به نمایش میگذارد .

پادشاهی آرام ، زیبا ، با ابهت و بالنده که جان خود را تقدیم صاحبش میکند . شایسته ی اوست که در بستر نرم استراحت کند ، مورد توجه و محبت قرار گیرد ، به پیاده روی و تفریح برده شود و تا انتهای حیات خود کنار مونس و صاحب خود بماند . در مقالات بعد به ابعاد دیگری در زمینه ی استانداردها ، نکات قابل توجه در مورد انتخاب و تهیه توله ها ، تغذیه ، بیماریها و بهداشت ، معرفی گریت دین های شاخص و اسطوره های جهان ، کنل ها و باشگاه های موفق و تاثیر گذار جهان و دیگر موارد مرتبط با این نژاد خواهیم پرداخت .

سعید خلیل

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست