صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

جادوی گریت دین

10 ماه پیش
بر خلافِ آنچه که طی سالهای اخیر در ایران ترویج شده و نه از سوی دیگر کشور ها ، گریت دین نژاد بسیار کاربردی و پر طرفدار است . نژادی که بدلیل جثه ی بزرگ و در عین حال خلق و خو

بسیار عاطفی با پوشش مو تخت و کوتاه تبدیل شده به گزینه ی فوق العاده مناسب برای خانواده ها و افرادی که او را بعنوان عضوی از خانواده و مونس خود میپذیرند.

او در مواجهه با غریبه جانب احتیاط رو رعایت کرده و در ارتباط با اعضای خانواده بخصوص سالمندان و کودکان بسیار منعطف است و رفتاری دوستانه دارد بدلیل همین روحیه ی عاطفی ، گریت دین نژادی نیست که مناسب نگهداری در انبار ها ، کارخانه ها و ... برای نگهبانی باشد ، چنانکه در معرفی گریت دین آمده است ، نژادی ست اشرافی و سلطنتی ، این عبارات از این جهت بیان نشده که از او بعنوان نمایشِ سبک زندگی اشرافی و به اصطلاح لاکچری استفاده شود !

 

 

 

 

 

در واقع ذات سگ گریت دین و سبک زندگی او اینچنین باید باشد ، بعنوان مثال به دلیل وزن زیاد و جثه ی بزرگ و پوشش مو تخت اگر محل استراحت او سخت و زبر باشد ، بسرعت آرنج ها آسیب دیده و به اصطلاح پینه میزند ، اگر آبی که برای نوشیدن استفاده میکند چند بار در طول روز با اب تازه تعویض نشود ، خوراک مناسب در اختیارش نباشد و از همه مهمتر ارتباط عاطفی با سرپرست یا صاحب خود نداشته باشد هرگز طراوت و چشم انداز یک گریت دین زیبا را نخواهد داشت .

  

در حقیقت او یک رفیق تمام عیار و یک مونس واقعی ست که اگر آنچان که در خور اوست مورد توجه واقع شود در صورت لزوم چهره ی یک بادیگارد قابل اتکا را از او خواهید دید . آنچه که طبیعت برای سگ ها تعریف کرده واضح است و بهتر است با توجه به همان موارد و نیاز خود ، نژادی که برایمان مفید هست را انتخاب کنیم.

برای مثال ؛ برای محیطی طبیعی که نیاز به برقراری امنیت هست و سرما را شامل میشود و از ارائه ی خدمات عاطفی و رفاهی دائمی نیز معذوریم ، نژادهایی مثل قفقازی که پوشش مو بلند و تعریف شده برای سرما دارند ، با خلق و خوی خشن تر نسبت به گریت دین و نژادهای مشابه و ... مناسب تر هستند ، یا نژادهای سر سخت و کم توقع بومی کشور خودمان مثل سگ سرابی یا قهدریجانی . گریت دین نه صرفا یک نژاد نمایشی ست نه صرفا یک نژاد نگهبان ، چنانکه گفته شد ، او مونس و همدمی ست با جثه ی بزرگ و چشم اندازی با ابهت که نیاز به شرایط رفاهی مناسب و ارتباط عاطفی دارد در عین حال که در موقع لزوم چهره ی تدافعی قابل توجه به خود میگیرد .

   اگر شما تصمیم داشته باشید در آپارتمان یا منزل ویلایی خود در بافت شهری یک سگ با جثه ی بزرگ نگهداری کنید ، نژادهایی مثل الابای ، قفقازی ، کائو ، ژرمن شپرد ، مالینوییز ، هاسکی و ... شما رو به دردسر خواهند انداخت به دلایل خشونت و عدم اعتماد رفتاری نسبت به افرادی که با شما رفت و آمد دارند ، پارس کردن زیاد ، جویدن وسایل منزل و ... اما گریت دین مناسب ترین گزینه ست .


   


در نتیجه ترکیب و مجموع این آیتم ها جادوی گریت دین را به نمایش میگذارد .

پادشاهی آرام ، زیبا ، با ابهت و بالنده که جان خود را تقدیم صاحبش میکند . شایسته ی اوست که در بستر نرم استراحت کند ، مورد توجه و محبت قرار گیرد ، به پیاده روی و تفریح برده شود و تا انتهای حیات خود کنار مونس و صاحب خود بماند . در مقالات بعد به ابعاد دیگری در زمینه ی استانداردها ، نکات قابل توجه در مورد انتخاب و تهیه توله ها ، تغذیه ، بیماریها و بهداشت ، معرفی گریت دین های شاخص و اسطوره های جهان ، کنل ها و باشگاه های موفق و تاثیر گذار جهان و دیگر موارد مرتبط با این نژاد خواهیم پرداخت .

سعید خلیل

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterestویژه های آگهی ها


خواندنی های پر بازدید