صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

بیماری های عروس هلندی شناخت بروز مشکل مریضی در طوطی ها و عروس ها

3 سال پیش
بیماری های عروس هلندی ها چه می باشند؟

عروس هلندی ها پرندگان  خانگی دل انگیز، باهوش با احساس و یادگیری مورد قبولی دارند. اگر مهارت به خرج بدهید پرنده سخن گو هم می شوند. بیماری های عروس هلندی ها می تواند نا امید کننده باشد برای سرپرستانشان. اما خب این موجود زیبای خداوند حال چگونه مریض می شود؟ چه بیماری های می تواند داشته باشند؟

در چارپا سعی کردیم به این موضوع ساده بپردازیم و خلاصه. شناخت بیماری مهم است وسپس اقدام. ابتدا مریضی های عروس ها را بشناسیم. نخست بپردازیم به دفع پرنده عروس هلندی. مدفوع غیرمعمولی در طوطی  ممکن است نشان‌دهنده وجود بیماری باشد. بیماری‌های رایج طیور مانند سالمونلا می‌توانند عامل بروز اسهال و ناراحتی پرنده شما باشد. شناخت هرچه زودتر بیماری طوطی کمک می‌کند که قبل از بدتر شدن شرایط بتوانید درمان را آغاز کنید. 


عفونت‌های باکتریایی عروس هلندی

در بیماری عروس هلندی ها بیماری سالمونلا عفونتی رایج و جدی است که می‌تواند به کبد و کلیه‌ها آسیب بزند و روده های پرنده‌یتان را تحریک کند. مرغ عشق ها در کل طوطی‌ها مستعد ابتلا به انواع مختلف عفونت‌های باکتریایی طوطی ها هستند، از جمله اشریشیا کلی (E. coliعفونت استرپتوکوکی، سیتروباکتر و استافیلوکوک. با تحقیقات چارپا، عفونت‌های باکتریایی در عروس هلندی ها عموماً به دلیل وجود آلودگی در محیط اطراف پرنده اتفاق می‌افتند؛ آلودگی‌هایی مانند گرد و خاک، بهداشت پایین آب مصرفی، غذای بی‌کیفیت یا آلوده و علل مرتبط با استرس.در این بیماری، عروس هلندی شما علاوه بر اسهال، ممکن است سرفه، عطسه، خارش چشم و مالیدن آن و بلعیدن بیش از حد را نیز تجربه کند.


 

 

بیماری عروس هلندی ها عفونت‌های ویروسی

عروس هلندی ها از خانواده طوطی‌ها برای مریض شدن، در معرض تعدادی از عفونت‌های ویروسی قرار دارند که به سلول‌های بدن آن‌ها حمله می‌کنند و باعث شل شدن مدفوع آن‌ها می‌شوند. عفونت‌های ویروسی رایج در مرغ عشق ها و کل پرندگان خانگی شامل پولیوماویروس پرندگان، پاپیلوماتوز پارگین و بیماری پاچکو. این ویروس‌ها در عروس ها که از طریق هوا منتقل می‌شوند می‌توانند عامل بروز علائم نامطلوب بسیاری باشند از جمله بی‌حالی، از دست دادن اشتها، ژولیده شدن پرها، استفراغ و وجود خون در مدفوع.

 عفونت‌های قارچی در عروس هلندی

 پرنده‌هایی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا ضعیف شوند، مستعد ابتلا به بعضی عفونت‌های قارچی، به خصوص قارچ آسپرژیلوس قرار دارند. زمانی که عروس هلندی و یا طوطی‌ها با عفونت‌های قارچی مواجه می‌شوند، مدفوع آن‌ها تغییراتی پیدا می‌کند زیرا قارچ روده آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. رایج‌ترین نوع قارچ در پرنده‌ها یعنی آسپرژیلوس اغلب ناشی از غذای آلوده، وجود هیترهای دمنده و کولر یا وجود رطوبت در قفس است. همچنین ممکن است عفونت‌های قارچی به کبد آسیب بزنند که این امر باعث مدفوع سبز در پرنده می‌شود. از آن‌جایی که عفونت‌های قارچی ناشی از محیط اطراف پرنده است، مراقبت بیشتری داشته باشید تا این عفونت‌ها اتفاق نیفتند. 


تغییرات در رژیم غذایی عروس ها باعث بیماری های عروس هلندی ها

تغییر در رژیم غذایی عروس هلندی می‌تواند باعث بروز مشکل در حرکت روده می‌شود. برای جلوگیری از بیمار شدن عروس هلندیتون چارپا توصیه می کنه یادداشتی برای خود نگه دارید تا بتدانید که کدام غذاهای جدید را به رژیم غذایی عروس هلندی‌یتان اضافه کرده‌اید تا در صورت بروز مشکل بدانید که کدام غذا روی پرنده‌یتان اثر گذاشته است. ظرف غذا و آب پرنده را هر روز تمیز کنید و حداقل یک بار در هفته آن‌ها را ضدعفونی کنید. در زمان تمیز کردن قفس، هر قطعه چوب یا وسیله‌ای که نمی‌توانید ضدعفونی کنید را دور بریزید.


بیماری های که باعث پر ریزی می شوند

یکی از مشکلات دیگر پر ریزی و ریزش پر پرندگان به صورت غیر طبیعی می باشد. چارپا به این موضوع در بحث و مطلب منتشر شده مشکلات و علت ریزش پر پرندگان پرداخته است توصیه می کنیم آن مطلب را نیز مطالعه نمایید.


و در آخر با دیدن هر یک از نشانه ها به دامپزشکی مراجعه نمایید تا به موقع بتوانید عروس هلندیتان را درمان کنید. چارپا در حال گردآوری درمان بیماری های عروس هلندی ها و طوطی ها نیز می باشد. در ماه های آینده مطلب از درمان پرنده خانگی با امکانات خانگی تکمیل و منتشر خواهد شد. شما می توانید از دامپزشکی آنلاین چارپا نیز استفاده نمایید و مشکلات خود را مطرح و به همه پرسی بگذارید.

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست