صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

آموزش سگ، نکات لازم برای شروع و مرحله بندی تربیت سگ ها

3 سال پیش
از چه زمانی آموزش و تربیت سگ را آغاز کنم؟

در زمان شروع آکوزش سگ ها قبلاً اینگونه بود که مربیان و دامپزشکان توصیه می کردند توله سگ ها کلاسهای آموزشی را به محض رشد به اندازه کافی که واکسن ها را زده باشد، شروع کنند. در نتیجه در تربیت سگ  دامپزشکان، تکنسین های دامپزشکی، رفتارشناسان حیوانات، مربیان سگ مورد تایید FCI و بسیاری از مربیان اکنون توصیه می کنند توله سگها (که از نظر سلامتی مشکلی ندارند) کلاسها را از 7 تا 8 هفته شروع کنند. نظر چارپا در مورد آموزش اینه که اما اگر سگ شما سن گرفته بدان معنی نیست که نمی تواند یاد بگیرد یاد جمله ای که اشاره دارد ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است! یعنی حتی دیر ولی شروع کن. آموزش باعث شادی و نشاط سگ ها می شود آنها عاشق یاد گرفتن و گذراندن زمان و تخلیه انرژی برای کسب رضایت شما می باشند.

 

 

 

 

 

قدم آهای نخست آموزش سگ

 آیا آماده شروع تربیت کردن سگ یا توله سگتان هستید؟ آموزش صحیح و اجتماعی شدن از نیازهای اولیه سگتان هستند. پیشنهاد چارپا برای شما که می خواهید ارتباط درستی با سگ داشته باشید تا کاری که می خواهید انجام دهد، ضروری است که تربیت سگ را هر چه زودتر آغاز کنید.

در ابتدا شاید تربیت سگ سخت و پیچیده به نظر برسد، به خصوص اگر اولین بار است که سگ داشتن را تجربه می‌کنید. حقیقت این است که آموزش دادن به سگ و تربیت او کار بسیار بزرگی است. اما اگر این کار را مرحله به مرحله انجام دهید، درمی‌یابید که نگرانی خیلی کمی دارد. در ادامه اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد تا به شروع کار شما کمک کند:

 

 

 

 

·         برنامه‌ای برای فرمان ‌پذیری سگ آغاز کنید: قبل از شروع تربیت سگتان، یاد بگیرید چگونه باید پایه آموزش را بچینید.

·         به کمک بازی سگ را تربیت کنید: آموزش به سگ باید به شکل سرگرمی باشد. همه ما می‌دانیم که وقتی اوقات خوشی را می‌گذرانیم، راحت‌تر یاد می‌گیریم. در نتیجه در برنامه تربیت سگتان، بازی نیز قرار دهید.

·         شش هفته تا داشتن سگی تربیت شده: با استفاده از این برنامه به عنوان راهنما می‌توانید در حدود شش هفته، موارد پایه‌ای را بیامورید.

·         تقویت مثبت: برای تربیت سگ راه‌های مختلفی وجود دارد اما اکثر مربیان حرفه‌ای سگ بر این باورند که شیوه مثبت آموزش هم برای مربی سگ و هم برای سگ بهترین انتخاب است.

اگر خودتان را مناسب این کار نمی بینید و احساس می کنید برای تربیت سگ نیاز به کمک دارید؟ چارپا توصیه می‌کند که از یک مربی سگ کمک بگیرید. کلاس‌های گروهی و یا خصوصی را برای تربیت سگ امتحان کنید و نکات این مطلب را برای آموزش جذاب سگ بررسی کنید. برای بررسی انواع کلاس تربیتی و آموزشی سگ و یا مربی سگ به فروشگاه چارپا قسمت سگ ها و آموزش ها سر بزنید. البته ابتدا این مطلب را به پایان برسانید داشتن اطلاعات و آگاهی برای هر تصمیمی که می خواهید بگیرید ضروری است.

 

 

آموزش جای استراحت به سگ

قدم اول پس از یاد گرفتن اسم سگ، اگر می خواهید سگ را در خانه نگه دارید، ابتدا باید به سگتان یاد بدهید که کجا استراحت کند؛ مگر آن که بخواهید سگتان را بیرون از خانه نگه دارید - تعداد کمی از افراد سگ را بیرون از خانه نگه می‌دارند زیرا این کار توصیه نمی‌شود. به این ترتیب، آموزش جای استراحت(که به آن آموزش خانه هم گفته می‌شود) یکی از اولین مواردی است که باید به سگتان بیاموزید. آموزش جای استراحت می‌تواند بخش بسیار مفید روند آموزشتان باشد. این آموزش شامل بخش خای مختلف در آموزش ادرار بیرون خانه و با داخل خانه در روی پد یا محل مناسب و قسمت های دیگر آموزش رفتاری می‌شود.

 

آموزش جای قفس به سگ و توله سگ: در اینجا اطلاعات پایه‌ای در مورد آموزش به سگ یا توله سگ را ارائه خواهیم داد تا حیوان خانگی‌تان قفس را بپذیرد و حتی از آن لذت ببرد. این آموزش نه تنها به فهمیدن جای استراحت کمک می‌کند بلکه به سگتان جایی برای خودش اختصاص می‌دهد.

 

 

 

 

چگونه جای سگ را به او آموزش دهیم؟ زمانی که می‌خواهید جای سگ را به او آموزش دهید، کار چندان پیچیده‌ای نیست اما این به معنای آسان بودن این کار نیست. تداوم و پشتکار در آموزش کلید موفقیت در روند آموزش جای دستشویی است.

ادرار ناشی از اطاعت یا هیجان در سگ‌ها: اگر سگتان هنوز در خانه به صورت ناگهانی ادرار می‌کند، مشکل او بیش از یاد گرفتن ساده جای ادرار است. ممکن است سگتان از روی هیجان یا برای بیان اطاعت از شما ادرار کند. در ابتدا بایست صبور باشید تمام سگ ها این کار را با چندین بار خطا یاد خواهند گرفت و دیگر فراموش نخواهند کرد.

 

 

 

آموزش قلاده به سگ و توله سگ

همه سگ‌ها باید قدم زدن با قلاده را یاد بگیرند. علاوه بر این که در بسیاری از مناطق قوانین استفاده از قلاده وجود دارد، گاهی باید برای حفظ ایمنی خود سگتان از قلاده استفاده کنید. یاد بگیرید که چطور قلاده را به سگ یا توله سگتان بپوشانید و سپس به او یاد بدهید که چطور به درستی با قلاده قدم بزند، حتی زمانی که خودتان سوار بر دوچرخه هستید. قدم زدن با قلاده آزاد و شل به سگتان یاد می‌دهد که وقتی قلاده دارد خود را نکشد یا خیز برندارد؛ به این ترتیب تجربه‌ای شیرین‌تر هم برای شما و هم سگتان ایجاد می کند.

آموزش نیاز سگ ها، چگونه سگ و توله سگ را اجتماعی کنیم؟

اجتماعی کردن توله به معنای این است که با قرار دادن توله سگ یا سگ بالغتان در معرض ارتباط با افراد جدید، حیوانات دیگر و مکان‌های مختلف، به او بیاموزید تا آن‌ها را بپذیرد. به ندرت پیش می‌آید که سگ‌های اجتماعی مشکلات رفتاری از خود بروز دهند و معمولاً دیگران نیز بیشتر پذیرای آن‌ها هستند. اجتماعی‌ کردن مانع از بروز ترس و فوبیا در سگ‌ها می‌شود.

نکته آخر این که اجتماعی کردن سگ یا توله سگتان او را خوشحال‌تر و خوش‌رفتارتر خواهد کرد.

 

 

 

 

آموزش سگ با بکارگیری کلیکرها

سگ شما باید متوجه شود چه وقتی شما رضایتتان جلب شده است چارپا پیشنهاد می کنه افرادی که بیان احساسات زیادی دارند و ممکن است سگ گمراه شود، کلیکر را انتخاب کنید. آموزش با کلیکر که نوع رایجی از آموزش به صورت تشویق مثبت است، شیوه‌ای ساده و موثر در تربیت سگ است. اگرچه تربیت سگ بدون کلیکر هم خوب است اما بسیاری از افراد این آموزش را موثر می‌دانند. به کمک آموزش  با کلیکر به راحتی و به صورت موثر می‌توانید تمامی فرمان‌های پایه‌ای و پیشرفته و همچنین ترفندها را به سگتان یاد بدهید. یاد گرفتن آموزش سگ با کلیکر سریع و آسان است.

 

 

 

 

فرمان‌های پایه و ترفندهای جالب در تربیت سگ

فرمان‌های پایه‌ای و ترفندهایی برای آموزش سگ وجود دارد که هر سگی باید آن‌ها را بلد باشد؛ فرمان‌هایی مانند بیا، حرف بزن، بیانداز زمین، بمان، پشت سرم باش و ... فرمان‌های پایه‌ای سگتان را ساختارمند می‌کنند. به علاوه، این فرمان‌ها به شما کمک می‌کند تا بر مشکلات رفتاری رایج در سگ‌ها غلبه کنید و سگتان نیز ایمن خواهد بود. برای یاد گیری این فرمان ها مطالب مرنبط را مطالعه کنید و اگر حوصله دارید در هر جلسه ای به اندازه ۳۰ دقیقه در روز در ۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای شروع به آموزش تک به تک آنها بپردازید. با استراتژی تشویق.

 

 

 

در آموزش سگتان یکی از نیاز ها، فرمان بمان، به سگتان یاد بدهید تا بماند

چه چیزی بامزه‌تر از آن است که ترفندهای جالب را به سگتان یاد بدهید؟! ترفندهایی که به سگ می‌آموزید روشی عالی برای ارتقای سگ به مراحل بعدی آموزش است و ذهن او را تحریک می‌کند.

 

محک زدن رفتارها و عیب‌یابی در تربیت سگ

محک زدن رفتارها آخرین مرحله در آموزش به سگ است و به او یاد می‌دهد تا هر رفتار جدید دیگری را انجام دهد. یاد بگیرید که رفتارهای سگتان را محک بزنید تا سگتان در پارک یا خانه دوستتان همان رفتاری را داشته باشد که در خانه خودتان دارد.

فراموش نکنید که رسیدن به مراحل آخر تربیت سگ به معنای این نیست که مشکلات رفتاری بروز پیدا نمی‌کند. مشکلات رفتاری رایج در سگ‌ها را بشناسید و یاد بگیرید که چطور با آن‌ها مواجه شوید. راهنمایی‌های زیر به شما کمک می‌کند تا این قسمت از روند تربیت را به خوبی هدایت کنید:

محک زدن رفتارها: رفتارهایی را که به سگ یاد داده‌اید در موقعیت‌های مختلف و با میزان‌های مختلف حواس

پرتی سگ تمرین کنید. بدون ارزیابی و محک زدن ممکن است سگ در خانه خودتان رفتاری عالی داشته باشد اما زمانی که بیرون از خانه است تمامی این رفتارها را فراموش کند.

به سگتان یاد بدهید خودش را کنترل کند: این روش به سگتان یاد می‌دهد که هیچ چیزی در زندگی رایگان نیست بلکه باید با اطاعت کردن چیزهایی مانند غذا و توجه شما را به دست آورد.

مشکلات رفتاری رایج در سگ‌ها: پی بردن به مشکلات رفتاری بالقوه سگ می‌تواند به شما کمک کند تا قبل از آن که این رفتارها از کنترل خارج شوند، آن‌ها را بیابید و با آن‌ها مقابله کنید.

مدیریت رفتار سگ در برابر آموزش سگ: در حالی که مدیریت رفتار سگ و تربیت او دو مقوله متفاوت هستند اما در مقابل هم قرار نمی‌گیرند. مدیریت رفتاری بخش مهمی از همه برنامه‌های تربیتی سگ است.

 

 

 

 

آموزش پیشرفته سگ

بعد از آن که سگتان بر تمام مباحث پایه تسلط پیدا کرد، می‌توانید به سراغ ترفندها و آموزش‌های پیشرفته‌تر بروید. تمامی فعالیت‌ها کمک می‌کند تا سگتان را فعال و خوش‌اندام نگه دارید و از نظر ذهنی او را تحریک کنید. به علاوه، این آموزش‌ها کمک می‌کند تا روابطتان با سگ قوی‌تر شود.

به یاد داشته باشید که تربیت یک روند مداوم است. هرگز نباید به طور کامل از آن دست بکشید. باید در تمام طول زندگی سگتان روی آموزش فرمانپذیری او کار کنید. افرادی که در سنین جوانی یک زبان را یاد می‌گیرند اما صحبت کردن به آن زبان را متوقف می‌کنند، وقتی بزرگ شوند، بسیاری از آن زبان را فراموش خواهند کرد. این موضوع در مورد سگتان نیز صدق می‌کند و اگر آن را استفاده نکند از یاد او می‌ورد. مرور و یادآوری حتی پایه‌ای‌ترین آموزش‌ها و فرمان‌ها کمک می‌کند تا ذهن سگتان شاداب بماند. همچنین این کار بهترین راه برای وقت گذراندن با سگتان است. 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست