چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

غذای خشک سگ یا غذای کنسرو خیس یا تر سگ کدام بهتر است برای سلامت سگها؟

10 ماه پیش
غذای کنسروی یا غذای خشک، کدام یک برای سگ بهتر است؟

مردد هستید که کدام غذای سگ بهتر است؟

غذای کنسروی سگ یا کیبل ها، پلت (غذای خشک سگ) ؟

من زمانی توانستم پاسخ این سوال را بیابم که به سفر رفته بودم و با مسئول پانسیون سگها تلفنی صحبت کردم که در نهایت به حل مسئله برای من کمک کرد. بهترین غذا برای سگ چی میتونه باشه ؟ 

 

غذای خشک سگ با غذای تازه کدام بهتر است

 

 

او گفت: "بیلی (Bailey) دو روز کامل است که هیچ چیز نخورده. به نظر شما ما باید چه کار کنیم؟"

ما به مسافرت رفته بودیم و هیچ چارهای جز این نداشتیم که سگ خود را،  پسر کوچولویمان را پیش دامپزشک بگذاریم. اما الان نگران او بودیم.

غذای مورد علاقه اخیر بیلی که غذای خشک سگ با طمع مرغ و پلو است را همراهش به پانسیون برده بودیم. اما الان او اصلاً این غذا را نمیخورد. وقتی از او خواستم که کمکم کند و بگوید که چه پیشنهادهایی دارد، به سرعت پاسخ داد...

"چرا نمیگذاری من یک چیز دیگر را امتحان کنم. این روش تقریباً همیشه جواب میدهد، به خصوص روی این سگهای بدقلق ما که هیچ چیز نمیخورند."

وقتی چند ساعت بعد به او زنگ زدم و فهمیدم بیلی تک تک آنها را قورت داده است و حتی ظرفش را هم لیس زده است، خیالم راحت شد.دوست دارید بدانید که آن غذا چه بود؟ آیا غذای تازه سگ بود؟ یا غذای خشک ؟

 

 

بهترین غذا برای سگ ها

 

 

غذای سگ هایی که انتخاب آن نادیده گرفته شده است

بهترین غذا برای سگ ما چی بود؟ آن غذا، غذای کنسروی سگ بود، آن غذا همین بود. بیلی غذای خشک نمیخورد. اما قطعاً عاشق این غذای تر شده بود. در نتیجه، تصمیم گرفتم که در مورد غذای کنسروی سگ بیشتر بیاموزم. میدانم که بیلی این غذا را دوست داشته است. حتی آن را بیشتر از پلتی دوست داشته است که به آن علاقه داشت.

اما باید مطمئن میشدم که خوردن این غذا برای او مشکلی ایجاد نمیکند. به هر حال، همیشه شنیده بودم که غذای کنسرو سگ به اندازه پلت خوب نیست.

 

 

غذای کنسرو یا غذای تر و(خیس) تازه سگ

 

چرا غذای کنسروی سگ بهتر از غذای خشک است؟

آیا غذای خیس، تر یا همان کنسرو سگ بهترین غذای سگ است ؟ به دلایل بسیاری، غذای کنسروی سگ بهتر از غذای خشک سگ است. غذاهای کنسروی سگ معمولاً نسبت به غذای خشک، پروتئین گوشتی بیشتری دارند. همچنین میزان کربوهیدراتها نیز در آنها کمتر است.

علاوه بر این، غذاهای کنسروی سگ به دلیل این که دارای بستهبندی بدون هوا (وکیوم شده) هستند، هیچ گونه نگهدارنده مصنوعی ندارند. در نتیجه، چربیها و روغنهایی که درون قوطی وجود دارند، به راحتی فاسد نمی شوند.

این غذاها همچنین فاقد افزودنیهای طعمدهنده و رنگدهنده هستند. ترکیبات گوشت داخل قوطی به حالت طبیعی خود نزدیکتر هستند. در نتیجه، محصولات کنسروی خوش طعمتر و خوش خوراک ترند.

 

 

غذای خیس تر تازه سگ

 

 

راهنمایی برای سگهای دارای مشکلات رژیمی

آیا سگ چاقی دارید که نیاز به کاهش وزن دارد؟

مواد و غذای تر سگ داخل غذای کنسروی سگ میتوانند با همان میزان مواد مغذی (نسبت به غذای خشک) حجم بیشتری را اشغال کنند. به همین دلیل، اگر سگتان رژیم غذایی دنبال میکند، معدهاش خیلی سریعتر پر میشود. و در نتیجه زودتر سیر میشوند. برای سگ های با وزن بالا برای کاهش وزنشان و تغییر دایت مناسب است.

غذای خشک با غذای تازه بهتر است برای سگهای سالخوردهتر ؟

سگ های سالخورده معمولاً با بیماریهای مزمن دهان و دندان مواجهند که این امر جویدن غذای خشک را برای آنها دشوار و حتی دردناک میکند. در نتیجه، غذای کنسروی سگ میتواند بهترین راهحل باشد. آنها نیاز به انرژی کمتری نسبت به کیبل ها غذای خشک سگ ها دارند تا آنها را هضم و دفع کنند.

واقعیتی در مورد غذای سگ و سلامت دندانها سگ ها

الان میدانم که تصور میکنید فراموش کرده باشم بگویم که چطور غذای خشک سگ، پلت میتواند برای سلامت دندانها بهتر از غذای کنسروی باشد.اما پیشزمینه حرفهای من ثابت میکند که این تفکر شایعهای احمقانه است که پذیرفتن آن دشوار به نظر میرسد. اما خب غذای خشک در سلامت بهداشت و دهان سگ ها بهتر است.

خب پس کدام یک بهتر برای سگ ها است - غذای کنسروی سگ یا غذای خشک؟

بهترین غذای سگ چه هست ؟ مقایسه جدول غذایی نشان میدهد که غذای کنسروی سگ میتواند انتخاب بهتری باشد اما ظاهر قضیه میتواند فریبدهنده باشد. در حقیقت مواد بیشتری با تنوع بیشتری در غذای های خشک میباشد. اما غذاهای تازه ظاهر بهتری دارند.

 

 

غذای خشک سگ

 

 

غذای خشک سگ چه زمانی بر غذای کنسروی یا غذای تر سگ برتری دارد؟

حال در مورد مزایای پلت برای سگ، یا همان غذای خشک سگ باید بگوییم که هیچ چیز نمیتواند در مجموع غذای خشک را شکست بدهد. اگر بودجهیتان اجازه میدهد که یک غذای خشک باکیفیت برای سگ بخرید، همیشه بهتر است که کیبل یا همان غذای خشک سگ بخرید.

 

 

بهترین غذا برای سگ ها

 

 

اما یک هشدار مهم درباره غذای سگ

هرگز غذای کنسروی را بیش از یک یا دو ساعت در ظرف غذای سگ باقی نگذارید. غذاهای تر، برخلاف غذای خشک، اگر در معرض هوای آزاد قرار بگیرند، رشد باکتری به راحتی در آنها اتفاق خواهد افتاد و خیلی سریع فاسد میشوند. البته که باید وقتی قوطی کنسرو را باز میکنید، حتماً داخل یخچال قرار دهید. حتماً کنسرو باز شده را ظرف دو تا سه روز استفاده کنید.

 

چرا باید هر دو نوع غذا، غذای خشک و کنسروی سگ یا غذای تازه را برای سگ در نظر بگیرید؟

حالا امیدوارم که تصور نکنید که من غذای کنسروی را نسبت به غذای خشک بیشتر توصیه میکنم چون واقعاً چنین چیزی درست نیست. گاهی پیش میآید که یکی از این نوع غذاها برای شما یا برای سگتان انتخاب بهتری است و او سلیقه اش همان غذا میباشد. حتی گاهی نیز ترکیب غذای خشک و غذای کنسروی سگ یا غذای تازه روش تغذیهای که روشی عالی شناخته شده است انتخابی بسیار خوشطعم و لذیذ است. تنوع بدهید. مانند خورشت غذای تر را به غذای خشک اضافه کنید. آنها را با هم مخلط کنید. ابتدا نصفی را در یکطرف ظرف و نصف دیگر در طرف دیگر جدا بریزید. زیباد غذا ها را مخلوط و شلخته نکنید. دادن غذای خشک و تر چه با هم مخلوط شده چه  یک تا دو روز در هفته ایده خوبی برای حفظ سلامت و روحیه سگ ها میتواند باشد.

 

 

National Research Council, National Academy of Science, “Nutrient Requirements of Dogs and Cats”, 2006 Edition, National Academies Press, Washington, DC, p 317

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterestویژه های آگهی ها


مطالب پر بازدید