صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

خرگوش لوپ درک انواع نژاد لوپها و آنچه بدانید قبل هر اقدامی

2 سال پیش
خرگوش لوپ و مینی لوپ

خرگوشهای لوپ را به راحتی میتوان از گوشهای بلند و نرم و افتادهشان  شناخت. انجمن پرورشدهندگان خرگوش جهانی/آمریکا اخیراً پنج نژاد از این خرگوش را به رسمیت پذیرفته است؛ البته نژادهای دیگری از خرگوشهای لوپ جدید نیز به طور مداوم پرورش داده میشوند.

خرگوشهای لوپ در بین کسانی که در خانه خرگوش نگهداری میکنند یا حیوانات خانگی دارند، محبوبیت بسیار بالایی دارد. اما باید توجه داشت که نوع گوشهای خاص آنها نیاز به مراقبت بیشتری دارد. اطمینان حاصل کنید که هم داخل و هم خارج گوشهای خرگوش لوپتان تمیز است زیرا در این نوع گوش جرم بیشتری جمع میشود.

  خرگوش  

تحقیق در مورد خرگوش ها

خرگوش لوپ یا مینی لوپ و یا هر نوع دیگری در ابتدا خرگوش میباشند بهتر است کمی در مورد این حیوانات دوستداشتنی بدانیم.همچنین حیوان خانگی مناسب کودکان.

خرگوش ها به اسب ها بسیار شباهت دارند با استناد مراکز تحقیقاتی علمی حیوانات بین المللی، به چشمان دندانها و گوش حتی اخلاق و رفتار شبیه به هم و علاقه به هویج و یونجه اما بسیار متفاوت در کاربرد و جثه! خرگوش های خانگی مانند خرگوش لوپ و یا خرگوش مینی لوپ، کوچکتر از خرگوش های حیات وحش هستند.

 

خرگوش ها

 

و این خرگوش های خانگی اجتماعی ترهستند، خرگوش ها می توانند اسم خود را یاد بگیرند. و به خیلی از کلمات پاسخ دهند. خرگوش ها نزدیک بینی دارند ویک نقطه کور روبروی خود دارند.دوستان حیوانات خانگی اگر در جنگل رها شوند نمی توانند زیاد عمر کنند. .اونها بدون هویج زنده نمیمونند. به بچه خرگوش در انگلیسی کیتن مانند بچه گربه گفته میشود، خرگوش ها مانند گربه برای مرتب کردن خودشان را میلیسند.آنها مدفوع خود را گاهی میخورند.

آنها باید این کار را بکنند گاهها نیاز به هضم دوبار غذا دارند.مدفوع دوباره آنها مدفوع اصلی آنهاست. وقتی شادن خیلی بامزه میشند، صدای پر(پووور) از خود در می آورند به کمک دندانها. خرگوش ها بسیار فعال در اول روز و اول عصر میباشند، مناسب برای افراد کاری.

خرگوشها نیاز به ۴ ساعت بازی و بازیگوشی در روز دارند.با لا میپرند با چرخش به دور خودشون میچرخند،مانند سگ می توانند برای انجام تریک و شیرین کاری آموزش ببینند. راستی خرگوش ها نابینا به دنیا می آیند چند روز اول زندگیشان چشمانشان بسته میباشد،خرگوشها بعد از ۳۰ روز آبستن بودن ۱۰ قلو میزایند. خرگوش های خانگی اگر کیفیت زندگی خوبی داشته باشند تا ۱۲ سال عمر میکنند. خرگوش ها مانند گربه ها میتوانند عادت به جعبه دستشویی یا لیتر باکس کنند.

 

خرگوش های لوپ

 

انواع خرگوش لوپ

خرگوش های لوپ چندین نوع دارند که ۷ نوع محبوب آنها طبق دسته بندی زیر میتوانید مطالعه نمایید.

 

خرگوش لوپ فرانسوی

 

خرگوش لوپ فرانسوی

لوپ فرانسوی یکی از بزرگترین نژادهای خرگوشهای لوپ است که در فرانسه و از طریق ترکیب دو نژاد موجود از لوپها به وجود آمده است. لوپ فرانسوی وزنی در حدود 4.5 کیلوگرم دارد؛ گوشهای آن تا زیر آرواره پایین آمده و بلندی آنها به 30 سانتیمتر میرسد.

این خرگوش باید در محیطی بزرگ و بیرون از خانه با خرگوشی دیگر و یا در داخل خانه و در فضایی بزرگ و جادار نگهداری شود تا به راحتی بتواند بازی و فعالیت داشته باشد. این نژاد از نوع رایج در میان خرگوشهای لوپ خانگی نیست اما اگر بر حسب اتفاق یکی از آنها را ببینید، گوشهای آن برایتان بسیار جذاب خواهد بود.

 

خرگوش مینی لوپ

 

مینی لوپ

مینیلوپ را نباید با خرگوش کوتوله انگلیسی یا لوپ مینیاتوری اشتباه گرفت. مینی لوپ دومین نژاد کوچک در میان خرگوشهای لوپ است. این نژاد در نمایشگاههای خرگوش محبوبیت بسیار زیادی دارد و وزن آن حدود 3 کیلوگرم است (این وزن بیش از چیزی است که مردم با شنیدن نام مینی لوپ تصور میکنند).

طبق گفته انجمن خرگوشهای مینی لوپ آمریکا، تهیه لوازم مورد نیاز او در خانه به سختی تهیه لوازم نژادهای بزرگتر نیست. این خرگوشهای لوپ یکی از رایجترین خرگوشهای خانگی میباشند.

 

خرگوش لوپ انگیسی

 

خرگوش لوپ انگلیسی

یکی از دو نژاد خرگوشهای لوپ که از قبل وجود داشته و برای به وجود آمدن خرگوشهای لوپ فرانسوی از آن استفاده شده، خرگوش لوپ انگلیسی است. که از لوپهای اصیل میباشد.

این خرگوشها تا حدود 5 کیلوگرم وزن به دست میآورند و فعالیت نداشتن آنها شهرت دارد؛ به همین علت، چاقی مشکل اصلی این نژاد است. به دلیل اندازه بزرگ این خرگوش، قفس یا کلبهای بزرگ برای نگهداری آن نیاز است.

متوسط طول گوشهای خرگوش لوپ انگلیسی 50 سانتیمتر است که بلندترین گوش را در میان همه نژادهای خرگوش دارد و در 4 هفتگی، اندازه گوش او از بدنش بلندتر میشود.

 

خرگوش لوپ فازی آمریکایی

 

خرگوش لوپ فازی(نق نقو) آمریکایی

موهای کوتاه و پشمالوی فازی لوپ آمریکایی (the American fuzzy lop) او را کاملاً از لوپ هلندی که شبیه به اوست متمایز میکند. این نژاد خرگوش لوپ که وزن آن در بزرگسالی به حدود 2 کیلوگرم میرسد، اندازهای جمع و جور و متناسب دارد و شبیه به لوپ هلندی است.

 به جز موهای بدنش که بیشتر شبیه به موی بدن خرگوش آنگورا است (این نژاد ترکیبی از دو نژاد لوپ هلندی و خرگوش آنگورا است). فازی لوپ آمریکایی بسیار بازیگوش و پر از ویژگیهای شخصیتی خاص است و از همراهی با انسانها و دیگر خرگوشها لذت میبرد. تمیز کردن و رسیدگی به موهای این خرگوش میتواند کار دشواری باشد.

 

خرگوش لوپ هلندی

 

خرگوش لوپ هلندی

این نژاد از خرگوشهای لوپ که میانگین وزن آنها 1.5 کیلوگرم است، برای نگهداری به عنوان حیوان خانگی مناسب هستند. این خرگوشها تهاجمی و خشن نیستند. و از نظر پوشش موی بدنشان، که پشمالو نیست، با خرگوشهای فازی لوپ آمریکایی تفاوت دارند.

لوپ هلندی یک نوع از خرگوشهای کوتوله واقعی است. این نژاد از خرگوشها کوچک هستند و به همین دلیل حیوانات خانگی کوچک بسیار خوبی به حساب میآیند. خرگوش لوپ هلندی به دلیل اندازه کوچکی که دارد، خرگوشی بسیار محبوب برای کودکان است.

 

مراقبت از خرگوش

مراقبت از خرگوشهای لوپ

در مورد خرگوشهای لوپ، علاوه بر مراقبتهای اولیهای که برای همه خرگوشها انجام میشود، به مراقبت ویژهای از گوشهایشان نیاز است. حتما دورهای حیوانات را به دامپزشکی ببرید.

اما خودتان به این نکته توجه داشته باشید. گوشهای خرگوشهای لوپ به دلیل اندازه بزرگ، حالت تا خورده و ظریف بودن آنها، بیشتر در معرض آسیب و عفونتهای گوش قرار دارند. اما با مراقبت صحیح میتوان به راحتی از این مشکلات پیشگیری کرد.

 

خرگوش لوپ

 

چگونه و از کجا خرگوش لوپ بخریم؟

خرگوشهای لوپ را میتوان از پرورشدهندگان خرگوش در سایت چارپا، پتشاپ ها در چارپا و نمایشگاههای حیوانات خانگی خرید و یا از قسمت نجات و یا واگذاری حیوانات چارپا به سرپرستی گرفت. بعنوان مثال در بیرون ایران قیمت خرید خرگوش لوپ از پتشاپها یا نمایشگاهها ارزان است و حدود 20 دلار میباشد. پرورشدهندگان خرگوش این نژاد را با قیمت 40 دلار میفروشند.

 

خرگوش مینی لوپ

 

که البته خرگوشهای مناسب نمایشگاه ممکن است با قیمت بالاتری به فروش برسند. قطعاً قیمتها با توجه به نژاد آنها متفاوت است و قدمت آن نژاد را نشان میدهد. اما سعی نمایید با پرورشدهندگان در قسمت سایر حیوانات اهلی در زیر گروه حیوانات اهلی جستجو کنید. و همچنین به قسمت پت شاپ ها نیز سر بزنید با آنها تماس بگیرید.

پرورش دهندگان برای شما توضیحات لازم را میدهند. مسیریابی مکان و فروشگاه آنها نیز در صفحه  مورد نظرتون در سایت میباشد. به آسانی بروی موبایل مسیریابی فروشنده را بزنید و تا مقصد و بازدید از خرگوش های خانگی راحت برسید.اگر علاقه مند به خواندن در رابطه با همستر ها نیز میباشید بازدیدی از صفحه توضیحات و آموزش همستر نیز داشته باشید. همچنین نگهداری از همستر را میتوانید مطالعه نمایید. برای خرید غذای خرگوش به صفحه خوراکی های سایت چارپا مراجعه نمایید و برای وسایل خرگوش و قفس نیز به قسمت وسایل های سایت چارپا مراجعه نمایید تا با بهترین قیمت آنها را تهیه نمایید.

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest
ویژه های آگهی هاخواندنی های پر بازدید