چارپا مرکز حیوانات، خدمات محصولات باغ و مزرعه ایران

شماره شما، آی دی چارپا شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کدامنیتی عوض کن!

برای بازیابی رمز عبور خوداینجا کلیک کنید

num1

فدراسیون جهانی گربه WCF و فدراسیون گربه ایران IRCF

1 سال پیش
گربه دوستان ایران

حضور فدراسیون جهانی گربه برای نظم بخشیدن و ثبت وقایع و تجارب تخصصی و برگزاری مراسم رسمی برای گربه ها الزامی است. در زیر به وظایف و عملکرد این پایگاه بین المللی پرداخته شده. چارپا دوباره امسال نیز خبر خوشی دارد.اینکه از آن ارزشمند تر وجود نمایندگی فدراسیون جهانی در ایران میباشد. بدلیل وجود محدودیت های شدید علیه کشور ایران و روابط بین المللی، با اینکه گربه پارسی جزو محبوب ترین نژاد های گربه های خانگی در جهان میباشد.

تا چندین دهه قبل ایتالیایی ها فرانسوی ها و انگلیس ها هر کدام این گربه را به نام خود میفروختند تا اینکه چند ده سال پیش این گربه اسم رسمی پرشین ثبت شد. اما نه به دست ایرانیان. بهرحال وجود نمایندگی گربه در ایران میتوان گفت برای علاقه مندان به این حیوان یه خبر بسیار خوشایند هست.

که علاوه بر نژاد پرشین مژدگانی ریاست این نمایندگی که بر عهده آقای وحید محبی میباشد معرفی نژاد های جدید دیگر منحصر به فرد ایرانی میباشد. و همچنین تلاش این نمایندگی فدراسیون در ایران گرفتن جایگاه در خور و شایسته این حیوان و اصالتش در عرصه جهانی میباشد.

علاوه بر آن قطعا کار تخصصی و علمی با موضوعاتی از قبیل پرورش صحیح، حفظ نژاد و نگهداری گربه های ایران. نظم بخشی به سیستم موجود که گاهی برای تشخیص اصالت این گربه ها منبع و مرجع رسمی در کشور نبوده که حال وجود دارد.

فدراسیون جهانی گربه WCF                                                                                                

فدراسیون جهانی گربه

سازمان جهانی گربه WORD CAT FEDERATION)) یا WCF یک انجمن بین المللی مربوط به کلاب های گربه می باشد که در سال 1988 در شهر ریو دوژانیرو (Rio De Janeiro) تاسیس گردید.

دارای بیش از 280 عضو و ارگان مجزای سازمانی در سراسر جهان می باشد که ارتباط مستقیم با این سازمان دارد.

هم اکنون سازمان WCF در آلمان و شهر اسن (Essen In Germany) مستقر است.

WCF یک فدراسیون اجرایی بین المللی می باشد. که به صورت رسمی در دیوان کشور آلمان به ثبت رسیده است و از دستاوردهای آن می توان به موفقیت در تدوین قوانین مربوط به گربه ها و حفاظت از حیوانات با همکاری ارگان های قانون گذار مربوطه در پارلمان اروپا واقع در استراسبورگ اشاره نمود.

فدراسیون گربه

مسئولیت های فدراسیون گربه جهانی

به طورکلی WCF برای ترویج بین المللی کلاب های طراحی شده است که از جمله مسئولیت های این سازمان می توان به:

  • ثبت بین المللی نام پرورشگاه ها
  • آموزش پرورش و اصلاح نژادهای گربه
  • آموزش و پرورش داورهای بین المللی در امور نژاد شناسی
  • استاندارد سازی نژادهای مختلف گربه
  • انجام و پیاده سازی قوانین نمایش و کلاس های نمایش
  • و مراقبت از ارتباطات بین المللی می باشد.

هر کشوری دارای نماینده و کلاب مربوط به خود است.

 

 

جلسه فدراسیون گربه

 

فدراسیون جهانی گربه در ایران

WCF اجازه می دهد تا پرورش دهندگان نام پرورشگاه  خود را توسط کلاب های وابسته کشورشان به صورت بین المللی ثبت کنند.(این سازمان تاکنون بیش از 10000(ده هزار) پرورش دهنده در سراسر جهان را ثبت نموده هست)

 

فدراسیون گربه IRCF

نمایندگی فدراسیون گربه ایران IRCF

نماینده فدراسیون جهانی گربه تحت نام Iran Cat Federation یا IRCF و موسسه گربه پارسی به شماره ثبت 45781 به صورت رسمی از سال 1396 در ایران تاسیس گردیده و پس از اخذ مجوزهای شرعی و قانونی و در چهارچوب قوانین مربوط به جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.که از جمله فعالیت های آن می توان به برگزاری کلاس ها و دوره های نژادشناسی، داوری، پرورش اصولی گربه،حضور دائمی در مسابقات جهانی،حضور سالیانه در مجمع بین المللی سازمان جهانی گربه،دعوت از داوران و کارشناسان جهت اجرای سمینارها و دوره های آموزشی و پرورشی،داوری مسابقات رکوردگیری نژادی،ترجمه کتب استانداردی تژادی و ثبت و صدور شجره نامه و اطلاعات اجدادی گربه ها اشاره نمود.

فدراسیون گربه

در آخر چارپا از مدیریت فدراسیون گربه در ایران درخواست اطلاعات بروزتر و تخصصی تر در رابطه با گربه پرشین داشته که با تلاش عزیزان و فعالان فدراسیون گربه و به کمک دوستان در چارپا این اتفاق برای علاقه مندان به زودی خواهد افتاد میتوانید از عکس گربه های پرشین در زیر لذت ببرید.

عکس گربه های پرشین

 

گربه پرشین عکس

 

پرشین کت

 

 

گربه ایرانی

 

عکس پرشین کت

 

پرشین کت اگزاتیک

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterestویژه های آگهی ها


مطالب پر بازدید