صفحه ورود به حساب کاربری چارپا

شماره همراه شما


رمز عبورمرا به خاطر بسپار

کد امنیتی عوضش کن!

رمز عبور خود را فراموش کرده ام!

num1

سگ روتوایلر تشخیص اصالت انواع مختلف اطلاعات بروز و تخصصی

3 سال پیش
 سگ روتوایلر قدرتمند مقتدر 

بیشتری ها فکر می کنند فقط یک مدل سگ روتوایلر وجود دارد.  در صورتی که بیش از یک گونه سگ  روتوایلر داریم. اجازه بدهید وارد این بحث شیرین بشویم. برای عاشقان این سگ این بحث جذاب میتونه باشه. در دنیای سگ های روتوایلر گونه های متفاوت از این نژاد قدرتمند وجود داره و خیلی مهمه برای طرفدارانش در ادامه مطلب این اطلاعات را بخوانیم و مطلع شویم.

 


 

سگ روتوایلر

 


 

 در اینجا می توانید مدل ها و نوع های مختلف سگ روتوایلر را مشاهده کنید و مطالعه نمایید

سگ های روتوایلر با اصالت تاریخی از آلمان جزو سگ های محبوب جهان میباشند. چارپا با تحقیقات بین علاقه مندان به سگ های کار روتوایلر ها را نیز جزو سگ های محبوب بین ایرانیان  نیز است. این سگ ها در رقابتی تنگاتنگ با سگ دوبرمن سگ هاسکی و با کمی اختلاف با سگ ژرمن شپرد قرار دارند. فراموش نشود سگ سرابی جزو محبوب ترین سگ ها در ایران میباشد. اکنون بپردازیم به روتوایلرها.


 

روتوایلر آلمانی


 

سگ روتوایلر آلمان


 

توله سگ روتوایلر

 

 German Rottweilers سگ روتوایلر آلمانی

 ممکن است شما در رابطه با سگ های روتوایلر آلمانی که اصالت این نژاد از خود آلمان میباشد، شنیده باشید. این نٓژاد روتوایلر آلمانی از نژاد روتوایلر آمریکایی متفاوت بنظر میرسه. ADKR کلاب روتوایلر آلمان با سختی و سختگیری فراوان با انتخاب نمونه ها این سگ را پرورش میدهد. در‌آلمان روتوایلرها  پرورش می‌یابند برای کار کردن. جدی ترین وظیفه این سگ آلمانی. برای همین فقط یک سری خاص و اصلاح شده از این نژاد اجازه داده میشه که به وسیله برخی آلمانی ها فقط پرورش پیدا کنند. شرایط پرورش از قوانین سخته اخلاقی و فیزیکی و شرایط جوی این پرورشگاه باید نمره قبولی بگیرد تا این شرایط کامل را داشته باشه تا بتوانند سگهای بی نقصی پرورش بدهند. به همین علت روتوایلر آلمانی، این نژاد، خلق و خوی خاصی در این سگ ها بچشم میخورد. از لحاظ کنترل خلق و خو و مقاومت در برابر فشارها و شخصیت این سگ‌ها متفاوت می باشد در جهان با باقی روتوایلرها. آلمانی سگ را برای هرچه مقاوم شدن و درد کمتر کشیدن با بیماری های کمتر پرورش میدهند.

 


 

 

روتوایلر آمریکائی


 

سگ روتوایلر آمریکن


 

توله روتوایلر آمریکائی

 

 American Rottweilers روتوایلر های آمریکایی

 خوب معلومه روتوایلر آمریکایی سگ هایی هستند که در آمریکا پرورش داده می شود. طبق استاندارد AKC، کنل کلاب آمریکا. آنها در‌آمریکا به دنیا می آیند به خاطر ظاهر خیلی زیبا، مغرور، عصبانی، و همچنین فیزیک و اندام زیبا. آمریکائی ها در مجموع روتوایلر را پرورش می دهد، بیشتر برای زیبایی. اولویت هدف آنها از پرورش این سگ زیبایی میباشد المان های کار این سگ اهمیتی  زیادی برای آنها ندارد. کنل کلاب آمریکا نیز این سگ های روتوایلر آمریکایی را به عنوان نژاد خالص روتوایلر آمریکایی میشناسه و مورد تایید هم قرار می دهد.

 


 

سگ روتوایلر رومی


 

سگ روتوایلر رومن


 

توله سگ روتوایلر رومان

 

 Roman Rottweilers  سگ های روتوایلر رومی

روتوایلر رومی اولین و بارزترین مشخصه اش هیکلش میباشد.  از لحاظ  سایز معمولی بزرگتر است حجیم و پرورش یافته. بسیار انتخابی از روتوایلر های خاص پرورش می یابند تا مانند سگ های ماستیف باشند. از نظر ظاهری این سگ‌ها هم می‌توان شبیه روتوایلر های آلمانی باشند یا شبیه همتایان آمریکایی اشان. اینها را از خاص ترین این روتوایلر ها انتخاب شده و روی این نژاد کار می‌شود تا نسل بعدیشان غول پیکر تر شوند. متاسفانه این سگ ها بیشتر در معرض ابتلا به یکسری امراض و بیماری ها می باشد که یکی از مشکلات این نژاد از روتوایلر دچار دیسپلازی هیپ و مشکلات ارتوپدیک  شدن میباشد.

 


 

 

سگ روتوایلر دمی


سگ روتوایلر دمدار


 

سگ روتوایلر دمی

 

 Tailed Rotwiellers  روتوایلر های دمی

 بین روتوایلر دوستان و دارندگان روتوایلر برای خیلی سال‌ها بریدن دم آنها یه امر عادی بود. که پرورش دهندگان نیز این کار را توصیه می‌کردند که انجام شود. اما حال شما می‌بینید روتوایلر دم دارند چون از سال ۱۹۹۹ آلمان انجام این کار یعنی بریدن دم این سگ ها را ممنوع اعلام کرد. پس روتوایلرهای دم دار برگشتند. ADKR باشگاه روتوایلر آلمان حال این سگ ها را با دم میشناسد و قبول دارد.اعتقاد دارد شکل طبیعیش باید حفظ گردد و این گونه مورد استفاده باشد. اما کنل کلاب آمریکا قوانین و استانداردها شو هنوز هم برای دمهای کوتاه را قبول دارند و تایید میکنند.

 


 

روتوایلرهای تک


 

سگ های روتوایلر خاص 


 

 Rare Rottweilers روتوایلر های تک و نایاب

 بعضی وقت ها برخی پرورش دهندگان ممکن است روتوایلر های خاص و عجیب تر از لحاظ پوشش رنگ و گاهی اندام به شما نشان دهند. با قیمت های بسیار بالا و با ارزش بالا البته. ممکن است خیلی هم باعث تعجب شما باشه گاهی می توانید روتوایلرهای قرمز آبی یا آلبینو با همان چشم سرخ پیدا کنید. این موارد که تبلیغات هم میشوند و این تبلیغات هم گاهی میگویند که این ها جزو بهترین ها هستند و روتوایلر های نمونه می باشند. خب اگرچه این سگها به ظاهر خیلی زیبا و تک و خاص به نظر بیایند ولی حقیقت اینها روتوایلر استاندارد نمی باشد. اینها بسیار ظریف با برخی نژاد های دیگرمخلوط پرورش پیدا کردند. این روتوایلر ها گاهی مو بلند هم می باشند که خیلی وقتها حتی در بعضی مجلات این روتوایلر های مو بلند جز روتوایلر های خاص به شمار می آیند. این گونه روتوایلر مهندسی مخلوطی را کنل کلاب آمریکا همتای کنل کلاب ایران و استانداردش  سگ های مخلوط با نژاد غالب روتوایلر هستند می شناسد که بعنوان نژاد خالص تایید هم نمی‌شود. نهایت این سگ های روتوایلر همگی ویژگی بسیار عالی دارند اما نسبت به کار و وظیفه ای که برای سگ دارید نژاد مورد نظر روتوایلر خود را انتخاب کنید.

   مقایسه سگ روتوایلر آلمانی با روتوایلر آمریکائی تصویری

مقایسه سگ روتوایلر آلمانی و آمریکائی

 

اشتراک گذاری:

facebook instagram telegram pinterest

آگهی های ویژهخواندنی های پر بازدیدX

هر هفته هدایای ویژه، خبرهای ویژه و مشارکت در حمایت از حیوانات بی سرپرست